Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Sahtekar
Sahtekar
Sahtekar


Tarih: 2009-09-25 TV : TV8 Saat: 23:15 Tür:Yabancı Sinema


Sahtekar

Clifford Irving (Richard Gere), uzun zamandan beri iyi bir malzeme aradığı halde bir türlü bunu bulamayan tutkulu bir yazardır. Sonunda kendi öyküsünü kendisi yaratmaya, bir söyleşiler dizisi uydurmaya karar verir. Kendini zekice hazırladığı bir gizlilik perdesi arkasına saklayarak, büyük bir yayınevi yetkililerine onların çok hoşuna gidecek bir haber uçurur. Dünyanın en ünlü adamının, havacı, film yapımcısı, kadın düşkünü, dolar milyarderi Howard Hughes’un, kendisiyle bağlantı kurduğunu, paha biçilemez biyografisini kaleme alması için teklif getirdiği haberini ulaştırır.

Ancak, konuyla ilgili küçük bir problem vardır. Clifford’ın biyografi adı altında yazdığı kitapta gerçeğin tek bir kırıntısı dahi yoktur.

Howard Hughes ile hiç karşılaşmamıştır. Ancak, Hughes’un adeta inzivaya çekilmiş şekilde gözden uzak yaşaması sayesinde planının başarıya ulaşacağına güvenmektedir. Hazırladığı büyük Sahtekarlık planına Avrupa kökenli sanatçı karısı Edith (Marcia Gay Harden) ve en iyi arkadaşı Dick Suskind’i (Alfred Molina) de dahil eden Clifford, çok geçmeden kendini ihanet ve vefasızlıklar labirentinin tam göbeğinde bulur.

Künye :

Yönetmen      :  Lasse Hallström
Oyuncular      : Richard Gere, David Aaron Baker, Judi Barton, John Carter, Raul Julia Jr.
Yapım            :  2006 ABD – Komedi/Dram


Sahtekar izle -> TV8 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı