Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Yaralı Yürek
Yaralı Yürek
Yaralı Yürek


Tarih: 2007-03-21 TV : SHOW TV Saat: 20:00 Tür:Yerli Dizi


Yaralı Yürek
20:00

YARALI YÜREK

Türkiye'nin kanayan yarası, töre adı altında işlenen cinayetlere hem yasalar hem de töre kurbanların açısından bakıyor "Yaralı Yürek" dizisi.

Kahramanımız Bulut, yıllar sonra yaşadığı kasabasına genç ve idealist bir savcı olarak döner ve çocukluk aşkı Beyaz'ı törenin kurbanı olmak üzereyken bulur. Beyaz annesiyle birlikte hizmetçi olduğu konağın sahibi Tahir Ağa tarafından tecavüze uğramıştır. Ama bunu asla dile getirip haklarını savunamaz, çünkü annesi ve olayla uzaktan yakından ilgisi olmayan bir sürü masum insan öldürülecektir. Susmanın bedeli ya tecavüzlerin sürmesi ya da ölümdür. O ölümü seçer ama, annesi tarafından kurtarılır. Suskunluk ağanın oğluyla evlendirilmesine karar verildiğinde de sürer. Çünkü Tahir Ağa Beyaz'a aşık olan oğluna söz geçiremez. Sonuç bellidir, en baştan bellidir: Ölüm. Beyaz "Benim yapamadığımı onlar başaracak diye" düşünür ve başına gelenlerin hepsine katlanır. Ama Azrail bile onu almayı istemez. Atıldığı Fırat'tan da sağ olarak kurtarılır. Kocası tarafından uçuruma atılarak öldürülmek yerine geneleve satılır. Ve tüm bu olaylar sırasında Bulut başına gelenleri anlatması ve yasal işlemleri uygulayabilmek için onu konuşturmaya çalışırsa da başaramaz. Kendi ölümünü hem kurtuluş hem ailesinin korunması olarak gören Beyaz suskunluğunu bozmaz. Bu suskunluk tecavüzcüsünü ve Bulut'a olan aşkını gizlemek ve hayatının akışını değiştirmek anlamına gelse bile, değişmez.

Ama Bulut Mertoğlu, hem Beyaz'ın hem de töre adı altında toplumsal kabul ve onay gören akıl almaz cinayetlerin kurbanlarının kaderini değiştirmeye kararlıdır...

Künye :

Yaralı Yürek izle -> SHOW TV canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı