Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Sıla / Yeni Bölüm
Sıla / Yeni Bölüm
Sıla / Yeni Bölüm


Tarih: 2007-03-23 TV : ATV Saat: 20:00 Tür:Yerli Dizi


SILA
Bölüm 26 / Yeni Bölüm
23 Mart Cuma 20:00'de
 
 
Mezopotamya'nın bereketli toprakları. Hiçbir penceresi birbirine bakmayan, yüksek avlulu evleri, daracık sokakları olan topraklarda kanun tanımaz töreler, töreye karşı gelen aşk!
Kalbinde hep hasret büyütmek zorunda kalan bir kızla, töreleri ve kalbi arasında kalan Boran'ın tutkulu aşk hikayesi!
Yazgısı, onu üç yaşındayken özünden, ailesinden koparıp, İstanbul'a sürükler. Kökleri Doğuda, Batı dünyasına ait Sıla, bir yalanla büyür. Sıla başka bir dünyaya kök salmaya çalışırken o farkında değildir ki, o topraklar kızların kaderini başkaları yazar. Sıla'nın hiç duymadığı Berdel kelimesi, hayatının tüm seyrini değiştirir. Hiç tanımadığı ağabeysinin canını kurtarmak için, hiç görmediği aşiret reisi Boran'la zorla evlendirilir. Artık Sıla kocaman bir evde, yıkılmaz kuralları olan bir töreye hapistir. Sıla her gün kaçış planları yapar ama farkında değildir ki, asıl kaçmaya çalıştığı şey, içinde yavaş yavaş büyüyen Boran'a duyduğu umarsız aşktır. 
BÖLÜM ÖZETİ:

Sıla Boran'ın Mardin'e gitme teklifi karşısında ne diyeceğini bilemez. Törelere Boran'la birlikte karşı gelme fikri Sıla'nın hoşuna gitse de, orada yaşayacakları sıkıntılar gözünü korkutur. Boran tek başına Mardin'e doğru yola çıkar. Sıla ise Emre'yi yeni buldukları doktora gitmek için ikna etmeye çalışır. Diğer taraftan Boran'ı Mardin'de hiç de hoş olmayan haberler bekler; ancak Boran mücadele etmekte kararlıdır. Cihan Boran'ın herkesten habersiz Mardin'e dönmesine bozulur ve babasını bu konuda kışkırtmaya çalışır. Ancak Zinar abisinden kesin emir almıştır ve bundan sonra bu işe kimse karışmayacaktır. Özellikle de Cihan.. Ve meclisin toplanmasıyla Boran için zor bir mücadele başlar..ve Boran hakkında karar verilir.. Sıla ise Mardin'den kendisiyle görüşmek için gelenlerle toplantıdadır. Toplantı başladığı gibi sakin bitmez ve sonunda silahlar konuşur. Sıla bu mahşer yerinden kurtulabilecek midir? 
 

Künye :

Sıla / Yeni Bölüm izle -> ATV canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı