Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Vampirlerin Laneti
Vampirlerin Laneti
Vampirlerin Laneti


Tarih: 2010-06-11 TV : TV8 Saat: 23:15 Tür:Yabancı Sinema


VAMPİRLERİN LANETİ
(FROSTBITE)
Anders Banke’nin yönettiği, 2006 İsveç yapımı bir korku filmi olan ‘Vampirlerin Şafağı’, kan emici vampir temasını şaşırtıcı bir şekilde işleyen ve atmosfer olarak neredeyse komik olmayı seçmiş bir yapım.
Film, İkinci Dünya Savaşı’nın sonlarına doğru Ukrayna’da açılır. Bir grup İskandinavyalı SS askeri, düşmandan kaçarken, geceyi geçirmek için bir kulübeye sığınırlar. Ne var ki, yorgun bedenlerini dinlendiren askerler o kulübede yalnız değildirler. Onlara kana susamış vampirler saldırır. Kimileri ölür kimileri de hayatta kalır. Hikaye, bu andan sonra, günümüze, çok daha neşeli bir geleceğe doğru sıçrar. Saga adındaki genç bir kız, tıbbi araştırmalar yapan annesi Annika’yla birlikte, Kutup dairesinin tam içinde olan ve kışın ortasında sonsuz bir gecenin hüküm sürdüğü Norrbotten şehrine gelir. Annika, nihayet çok uzun süredir beklediği fırsatı yakalamış ve hayattaki en büyü idolü olan genetik uzmanı Profesör Gerhard Beckert’le birlikte çalışmak için teklif almıştır.
Saga yeni okulunda arkadaş edinmeye çalışırken annesi de hastanede bir şeylerin yolunda gitmediğini fark eder. Şehirde garip şeyler olmaya ve kanları tamamen çekilmiş cesetler bulunmaya başlamıştır. Derken, hastaneden bir asistan kırmızı bir takım haplar çalar ve bu hapları gece partide arkadaşlarına verir. Bilmedikleri şey ise, Profesör Beckert’in, o meşum vampir saldırısından hayatta kalanlardan biri olduğu ve insanları vampire dönüştürecek bir serum üzerinde araştırmalar yaptığıdır. Kırmızı hapların dağıtıldığı partide işler çığırından çıkıp, gençler vampire dönüşmeye başlayınca, Saga ve arkadaşları bu yaratıklardan kurtulmak için kıyasıya bir mücadeleye girişirler.

Künye :

Orijinal Adı        :  Frostbite
Yönetmen        :  Anders Banke
Oyuncular        : Jonas Karlstrom, Petra Nielsen, Carl-Ake Eriksson, Grete Havneskold
Yapım             : Gerilim 2006 İsveç


Vampirlerin Laneti izle -> TV8 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı