Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Yersiz Yurtsuz / yeni bölüm
Yersiz Yurtsuz / yeni bölüm
Yersiz Yurtsuz / yeni bölüm


Tarih: 2007-04-19 TV : ATV Saat: 20:00 Tür:Yerli Dizi


YERSİZ YURTSUZ
Bölüm 4 / Yeni Bölüm
19 Nisan Perşembe 20:00'de
 
 
Bu her şeyden önce bir baba kız hikayesi... Baba sevgisinin bir genç kızın hayatını nasıl değiştirdiğinin hikayesi. Taş ustası Emrullah ile kızı Suna'nın insanın içini burkan hikayesi...
Yersiz Yurtsuz' da konak yok. Konakların ‘Aşağıdakiler -Yukarıdakiler' şeklinde yaşayan ahalisi yok. Ağa yok. Ağa karıları, metresleri yok. 4x4 arazi araçları yok. Traktör römorkunda işe giden kadın ve erkekler var. Tecavüz yok. Kendilerini birbirlerine emanet eden sevgililer var. Aşkın altında kalan, aşka inanmayan erkekler var. Kaderine razı olmayı aşk sayan kadınlar var. Aşkın her yerde -dağın başındaki o köyde bile- aşk olduğunu kanıtlayan kadınlar var. İnşaat Mühendisi Hüseyin ile baraj göllerinde dalgıçlık yapan İshak'ın cahil bir kızın güzelliğinde nasıl yandıklarının hikayesi var. Özetle:
Bu kimsesizlerin, kimliksizlerin hikayesi. Savrulmuşların, yolunu kaybettiğini fark edip, yeni bir yol arayanların... bu, hayata hiç hazırlanamayanların... bu her şeye provasız yakalananların, ağzı birkaç kez yananların, bu sığınmak için yürekten söylenmiş tek bir sözcük arayanların hikayesi: Yersiz Yurtsuz! 

BÖLÜM ÖZETİ:

Suna ve İshak mültecilerle beraber polisin eline düşerler. Getirildikleri bir misafirhaneden kaçmak isterlerken, İshak görevliler tarafından tartaklanır.O kargaşa anında kendini dışarı atar Suna. Hayatında ilk kez evinden bu kadar uzakta, yalnız ve sokaktadır... Emrullah, İshak'ın ablasından mülteci misafirhanesinin adresini alınca büyük bir umutla kızını almaya gider. Bu arada amca kızlarından Saniye, eski nişanlısı Kâzım'a gündüz gözüyle kaçmaya karar verir. Nurgül kaç kez "Seni almazlar kızım!" dese de, nişanlısına güvenen Saniye soluğu Kazım'ın evinin kapısında alır... Emrullah, oğlunun belindeki tabancayı görünce deliye döner. M.Emin ise silahı kız kardeşi için taşıdığını, onu görür görmez üzerine düşen vazifeyi yapacağını, herkesi kurtaracağını söyler. Emrullah'ın cevabı insanın içine işler: "Ben Allah'a sığınıp kalbimi dinliyor ve kızımı affediyorum. Onun kılına dokunanın vay haline!"   

 Yapım:
Avşar Film-Şükrü Avşar
Yönetmen:
Cemal Şan
Senaryo:
Ali Ulvi Hünkar
Müzik:
Nail Yurtsever

Ferdi Tayfur
Şerif Sezer
Nesrin Cavadzade
Mert Fırat
Zuhal Gencer
Cengiz Sezici
Sinan Albayrak
Müge Ulusoy

Künye :
Nail Yurtsever

Ferdi Tayfur
Þerif Sezer
Nesrin Cavadzade
Mert Fýrat
Zuhal Gencer
Cengiz Sezici
Sinan Albayrak
Müge Ulusoy


Yersiz Yurtsuz / yeni bölüm izle -> ATV canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı