Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
24
24
24


Tarih: 2010-07-04 TV : CNBC-E Saat: 21:00 Tür:Yabancı Dizi


 ‘24
Son gün, Son saat, Son dakika
Televizyon tarihini değiştiren dizi 24’ün son saatinde heyecan dorukta!
4 Temmuz Pazar günü iki bölüm peş peşe yayınlanacak finalde TV izleyicisiyle vedalaşmaya hazırlanan 24 ekibi, sinema filmi içinse şimdiden kolları sıvamış durumda. Jack’i nelerin beklediğini, kimlerin sinema filmi macerasına devam edip, kimlerin 24 tarihinden tamamen silineceğini final bölümü belirleyecek.
Televizyonun ilk gerçek zamanlı dizisi, beyaz ekrandan beyazperdeye yolculuğuna hazırlanırken 24’ün efsane yapımcısı Howard Gordon, dizinin son bölümünün büyük bir öneme sahip olduğunun altını çiziyor. Gordon, dizinin sürekli yön değiştiren kurgusunun gizliliğini koruyabilmek için Ömer Hassan’ın öldürülmesinin arkasındaki isimleri kendisinin bile son dakikada öğrendiğini itiraf etse de 24’ün televizyona veda edeceği muhteşem final ve sinema filmi hakkında önemli ipuçları vermekten geri kalmıyor.
Yapımcı Howard dizinin finaliyle ilgili şu sözleri söylüyor: “Dizinin finaliyle gurur duyuyorum ve çok iyi bir iş çıkardığımızı düşünüyorum. 24 macerasında dokuz yıldır en keyif aldığım sahne son günün son sahnesiydi. İzleyince bana hak vereceksiniz.”
Kiefer Sutherland’in ağzından 24 finali
24’ün senaryosunu ilk elime aldığım günü hatırlıyorum. Sayfaları karıştırdım, ilk başa dönüm ve “Tüm bu olaylar gerçek zamanlı mı işlenecek?” diye sordum. Ben Jack Bauer rolünü, 24’te karakterlerin işlenişini beğendiğim için kabul etmiştim. Yoksa gerçek zamanlı kelimesinin ne anlama geldiğine anlam verememiştim. İlk bölümün çekimlerine gittiğimde, dokuz yıl boyunca yazarların ve bütün ekibin başarıyla ortaya çıkardığı “gerçek zaman” teriminin ne olduğunu kavradım. 24, bir oyuncu olarak aldığım en iyi eğitimdi. Dokuz yıl boyunca her yılın on ayında, günde 14 saat çalıştık. 24, daha önce hiç yapmadığım bir şekilde senaryonun dışına çıkarak oyunculuğumu sergileme fırsatı verdi. 24’ün yoğun çalışma temposu da bir oyuncu olarak kendimi geliştirmemi sağladı, artık kendime daha fazla güveniyorum.
Jack gibi ikonik bir karakteri canlandırmak oldukça zorlu bir işti. Jack iki ucu keskin bir kılıcı elinde tutuyor. İnsanların onun hakkında kafa yorması, söyledikleriyle tam olarak ne demek istediğini anlamaya çalışmaları çok önemli. Güzel bir finalle diziyi bitirmiş olmak benim için mutluluk verici. Diziyi bitirdik ama sinema filmi için çalışmalara başladık. Bu benim için büyük bir rahatlama. Film sayesinde inandığımız şeyi anlatmaya devam edeceğiz.
Finalde neler yaşanacak?
Arlo ,Cole’e Jack’in Novakovich ve adamlarını öldürdüğünü söyler ancak Chloe hala Jack ile konuşup onu yatıştırabileceğini düşünür. Cole Ricker’in evine gider. Ricker’in güvenlik sistemi Cole’ün gelişi ve kimliği hakkında uyarıda bulunur.  Cole kapıyı kırıp içeri girdiğinde Ricker karşısında silahıyla onu beklemektedir. Cole Ricker’dan  Jack’in nerde olduğuyla ilgili yardım ister ve eğer yardım etmezse Jack’in bu gün öldürüleceğini söyler. BM de bir saha ajanı Cole’ün adının tekrar görev çizelgesinde yer almasıyla  ilgili Chloe’ye sorular sorar. Chloe bu seçimiyle ilgili kendini savunur. Bu sırada Cole arar ve  Renee’yi öldürme emrini Rusya Başkanı Suvarov’un verdiğini öğrenen Jack’in   Suvarov’u hedef aldığını  söyler.  Jack’te bunu kanıtlayacak bir telefon kaydı vardır. Chloe bu kanıta ihtiyaçları olacağını ve Meredith Reed tutuklandığı için Dana’nın kanıtlarının Jack’in elinde olamayacağını söyler.  Jack’in elindeki kayıt bu örtbasın açığa çıkartılabilmesi için son kanıttır. Cole,  Jack’in Suvarov’a süikast düzenleyeceği konusunda herkesin uyarılması gerektiğini düşünür ancak Chloe herkesi uyarırlarsa ilk olarak Pillar’ın Jack’i bulup onu öldüreceğini söyler. Chloe zaman kazanmak için Suvarov’un yol güzergahının değiştirlmesi emrini verir. Bu sırada Başkan Logan  , Başkan Taylor’ı arar ve Jack’in öç almak niyetinde olduğunu ve bu yüzden Novakovich’i öldürdüğünü , Suvarov’un bu işin içinde olduğunu ama Jack’in muhtemelen bundan haberi olmadığını söyler. Başkan Taylor çok üzgün olarak imza töreni hazırlıklarına döner. Pillar arabasına biner ve Eden’ı arar, ondan Jack’in Novakovich’e yaptığı saldırı sırasında ağır yaralandığını öğrenir ve  Jack’i bulmalarını söyler. Telefonu kapattığı sırada Jack’in sesini duyar. Jack Pillar’ın arka koltuğunda oturmaktadır. Pillar’ın kafasına doğrulttuğu silahla ona BM‘ye gitmek için arabayı çalıştırmasını söyleyecektir...

Künye :

24 izle -> CNBC-E canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı