Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Ayrıntı
Ayrıntı
Ayrıntı


Tarih: 2010-07-18 TV : TRT2 Saat: 16:10 Tür:Tartışma


Numan Kurtulmuş Konuk Oluyor… Saadet Partisi’ndeki Değişim Tüm Güncelliğiyle Ayrıntı’da Ayrıntılanıyor.
AYRINTI
Fahrettin Altun’un sunduğu Ayrıntı’ya bu  hafta Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş stüdyo konuğu oluyor. Programın aktüel konukları ise Araştırmacı-Yazar Müfid Yüksel ve yazar İhsan Eliaçık…
Milli Görüş hareketinin siyasi partisi olan Saadet Partisi’nde 29 Mart 2008’de yapılan 3. Büyük Kongre’de Numan Kurtulmuş genel başkanlığa seçildi. Kurtulmuş’un Büyük Kongre’de, “Harun gibi gelip Karun gibi gitmeyeceğiz” sözü siyasi arenada büyük yankı uyandırdı. Kurtulmuş, siyasette şu an için muhalefet olduklarını ve bu muhalefet anlayışını yapıcı temeller üzerine yerleştirip hiçbir zümre veya kişiye karşı öngyargılı davranmayacaklarını belirtti.
29 Mart 2009 tarihinde yapılan Yerel Seçimlerde oy oranını yüzde 90 oranında artırarak yüzde 5.2 oy aldı. Otoriteler tarafından bu seçimlerin en başarılı partileri arasında gösterildi. 11 Temmuz 2010 ‘da Ankara’da yapılan 4. Olağan Kongre’de tek aday olarak katılan Numan kurtulmuş yeniden genel başkanlığa seçildi. Aynı kongrede partinin genel idare kurulu ve yüksek disiplin kurulu üyeliklerinin belirlenmesi için yapılan seçimlerde Necmettin Erbakan’ın desteklediği ve Milli Görüş’ün kurucuları ile Erbakan’ın yakınlarının ağırlıkta  olduğu yeşil listeye karşılık Numan Kurtulmuş’un desteklediği beyaz liste seçildi. Yeni isimlerin yer aldığı beyaz listenin seçilmesi Necmettin Erbakan ve Milli Görüş hareketinin kurucularının Saadet Partisi’nin yönetiminden tasfiyesi olarak değerlendirildi. Saadet Partisi’ndeki değişim tüm güncelliğiyle Ayrıntı’da Ayrıntılanıyor.
Fahrettin Altun’un sunduğu Ayrıntı, 18 Temmuz Pazar günü 16:10’da TRT Haber’de…

Künye :

Ayrıntı izle -> TRT2 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı