Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Tuncel ve Dostları
Tuncel ve Dostları
Tuncel ve Dostları


Tarih: 2010-07-18 TV : NTV Saat: 21:00 Tür:Yaşam


NTV Yeşil Ekran
“TUNCEL VE DOSTLARI”
Tuncel Kurtiz ve Şevval Sam Düeti
–5. Bölüm-Tekrar
NTV Yeşil Ekran’ın sevilen programı “Tuncel ve Dostları”nda Kurtiz’in konuğu oyuncu ve şarkıcı Şevval Sam... Bu akşam bir kez daha ekrana gelecek programda ikili çevre, tarih, kültür ve müzik sohbeti yapıyor, Kazdağları’nın eteklerinde geziyor.
Tuncel Kurtiz’i Kaz Dağlarındaki evinde ziyarete giden Şevval Sam dostunu, bahçede çiçekleri sularken buluyor. Kaz Dağları’nın eteklerinde dostluklarının nasıl başladığını, birlikte yaptıkları uzun yürüyüşlerin onlara neler kattığını, müziğe duydukları aşkı, en sevdikleri dizeleri konuşuyorlar. Kurtiz, misafirine organik ürünleri yetiştirdiği bahçesini gezdiyor, organik beslenmenin önemini anlatıyor.  Edremit Körfezi’ndeki kıyı tahribatı  ve deniz kirliliği hakkında da konuşuyorlar. Zeytinbağı’nın bahçesindeki büyük gemi güvertesinde Sevval Sam, "Hey gidi Karadeniz" türküsünü söylerken geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz Kazım Koyuncu’yu da yadediyorlar . Tuncel Kurtiz ve Şevval Sam, “Sarhoş" şarkısını da doyumsuz manzarada şaraplarını yudumlarken  birlikte seslendiriyor.
İki dost, Tahtakuşlar köyünü gezip, halk müziği üstadı Ali Ekber Çiçek’in mezarını ziyaret ediyorlar, yöre halkının inanışları, gelenek ve görenekleri hakkında konuşuyorlar. Sanatçılar köy meydanındaki çınar ağacının altında Sivas Katliamı’nda hayatını kaybedenleri anarken, Muharrem Ertaş’ın derlediği “Bu yıl bu dağıların karı erimez” türküsünü birlikte söylediler.
Tuncel Kurtiz, Şevval Sam’ı Fezyi Halıcı’nın “Bazı”  şiirindeki “Alev alev yakınlaşmak için sana,  senden uzaklaşmak bile güzel bazı” dizeleriyle uğurladı...

Künye :

Tuncel ve Dostları izle -> NTV canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı