Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Saba Tümer’le Bu Gece Yılbaşı Özel
Saba Tümer’le Bu Gece Yılbaşı Özel
Saba Tümer’le Bu Gece Yılbaşı Özel


Tarih: 2010-12-31 TV : TRT 1 Saat: 20:00 Tür:Yerli Dizi


SABA TÜMER’LE BU GECE YILBAޞI ÖZEL

SİNAN AKÇİL’DEN SABA TÜMER’E ÇOK ÖZEL AÇIKLAMALAR

Saba Tümer’le Bu Gece Yılbaşı Özel programına katılan ünlü besteci ve söz yazarı Sinan Akçil hayatına dair hiç duymadığınız itiraflarda bulundu.

"HAVUÇLU KEK TARİFİ YÜZÜNDEN KONSERVATUARDAN ATILDIM"

6 yaşında konservatuara giren Sinan Akçil 10 yaşında konservatuardan nasıl atıldığını anlattı. "Sınavda konsanter olmuş Beethoven çalarken bir baktım hocalar kendi aralarında havuçlu kek tarifi veriyorlar. Çok sinirlendim bu şartlarda daha fazla çalamayacağım deyip piyanoyu kapattım. Beethoven’a havuçlu kek girince işin tadı kaçtı. O yüzden atıldım. Babamda o sırada konservuarda hocaydı. O da benim yüzümden istifa etti."

"PROJE ÇOCUKLUK BİR DURUMUM YOKTU. NE YAPTIОIM BABAMIN UMRUNDA DEОİLDİ."

"Ailem benden çok iyi bir piyanist olmamı bekliyordu. Yapamayacağımı anladım çünkü klasik müziğin kuralları beni sıktı. Ben kendi yolumda kendi müziğimle ilerlemek istiyorum dedim. Proje çocukluk bir durumum yoktu. Ne yaptığım babamın umrunda değildi. Babam klasik müzik yapmıyorsan diğer yaptığın müzik beni ilgilendirmiyor derdi. Ama bavulunda benim cdlerim varmış. Gizli gizli dinliyormuş."

"ANNEM ARABESK ALBÜM ÇIKARSAM BİLE GİDER ALIR"

"Annem en büyük fanım. Ne yapsam çok beğenir."

"İLK PATLAMA NOKTAM İZEL’DİR"

"Emel Müftüoğlu’nun albümünü yaparken İzel’i bir gün vokale çağardılar. İlk orada tanıştık. İzel’e ‘Direniyorum’ ve ‘Anlayamazsın’ şarkılarımı dinlettim. 2 şarkı diye başladık albüm yaptık. 2004’te o albümle MÜYAP’tan Altın Plak Ödülü’nü aldık. 23 yaşındaydım."

"İZEL HALA AİLEM GİBİDİR"

"İzel’in erkek arkadaşı olarak da adım duyuldu. Beraber 2 albüm yaptık. Ama ilişkimiz yürümedi. İzel hala ailem gibidir. Yeniden yeni projeler yapıcaz."

"ACI ÇEKTİОİM ZAMANLARDA ÇOK ÜRETİCİ OLUYORUM…"

"Hayatım acı çekmek üzerine kurulu. Çok normal dengelerde yaşamıyorum hayatımı. Kendi kendime kalmak istediğim ve acı çektiğim zamanlarda çok üretici oluyorum."

"KARޞIMDAKİNİN ACISINI HİSSEDİP ޞARKI YAZIYORUM"

"Bazen üzdüğüm biri varsa o bana şarkı söylüyormuş gibi yazıyorum, onun acısını hissedip. ‘Biri Bana Gelsin’ şarkısı öyle çıktı mesela. Ama benim de göz yaşlarım var o kağıtta. Narsist bir durumum var yani."

"HİÇ KİMSENİN PEޞİNDEN KOޞUP ARKASINDAN ACI ÇEKMEDİM"

"Ben hiç ilişkilerde arada kalmadım. Hep aynı anda yükselmeler ve bitişler oldu benim için. Birisinin peşinden koşmuyorum. Müziğe sığınıyorum. Müzik bana çok büyük bir güven veriyor. ޞarkı yaptığım kadınlardan sadece bir kaçı biliyor kendilerine yaptığımı genelde söylemem"

"AYNAYA BAKINCA MORALİM BOZULMUYOR"

Saba Tümer’in kendini yakışıklı buluyor musun sorusuna "Aynaya bakınca canım sıkılmıyor" cevabını verdi.

"AޞK ADAMIYIMDIR AMA ÇOK SIK AޞIK OLMAM. YAKIN ZAMANDA AޞIK OLDUM"

"Derinde yaşattığımın bir aşk adamı var. Kolay aşık olmam. Kız arkadaşımın arıza olması gerekiyor. Yoksa ben arıza oluyorum. Benim hayat tarzıma anlayış göstermeli çünkü ben onunkine gösteririm"

"HADİSE İLE 27 ARALIK’TA 2 YIL OLACAKTI AMA OLMADI"

Hadise ile yaşadığı ayrılığın artık izinin kalmadığını söyleyen Sinan Akçil bir taraftanda barışma sinyalleri verdi.

"Hadise ile ayrılık sürecimiz daha güzel gelişseydi bazı şeylerin hayatımda izi kalırdı. Bu ayrılma olayı benim için çok sansasyonlu oldu dış etkenler yüzünden. Baş başa olsaydık daha güzel biterdi. 3. kişiler sürece girmeseydi devam edermiydik bilmiyorum ama Hadise ile çok kutsal iki sene yaşadık. Kolumdaki dövmeyi sildirmeyeceğim. İki yılın hatrına herkesin sessiz kalması gerekiyor. Bu ayrılık bizden başka kimseyi ilgilendirmiyor."

"Bizim ayrılığımızda 3. ya da 4. etkenler konuşuluyor. Aslında ilişki kendi kendini infilak ett. Bir yerde tıkanır ilişkiler, biz de o tıkanmayı yaşadık dış etkenler de bahane oldu. Hande ile olan dedikoduların ayrılıkla hiç alakası yok. Çünkü zaten hiçbir dedikoduyu takmıyorduk"

"Barışma ihtimali için hayır çok kesin evet çok iddialı bir yanıt olur. ޞu dönem işime gücüme bakıyorum. Hayat ne getirir bilmiyorum. Arada bir nefret olmadıktan sonra sorun yok. Ama bazı konular yüzünden mesafeliyim."

"İlişkimizi ilk başta sakladık çünkü mayısta Eurovision vardı. Saklama dönemi çok eğlenceliydi ama nisanda patladı haberler…"

Ünlü besteci ve söz yazarı Sinan Akçil ile yapılan röportajın tamamını, 31 Aralık Cuma gecesi saat 23.30’da CNN TÜRK’te, Saba Tümer’le Bu Gece Yılbaşı Özel programında izleyebilirsiniz. Bu özel programda Sinan Akçil piyanoda olacak ve Akçil’e Türkiye’nin önde gelen sesleri eşlik edecek.


Künye :

Saba Tümer’le Bu Gece Yılbaşı Özel izle -> TRT 1 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı