Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Gündem’e Özel
Gündem’e Özel
Gündem’e Özel


Tarih: 2011-01-29 TV : TRT 1 Saat: 20:00 Tür:Yerli Dizi


Doğan Cüceloğlu Konuk Oluyor…"Babam benim için bir yabancıydı" "İyi bir insanım ama kötü şeyler yaptım"

GÜNDEM’E ÖZEL

Ünlü Psikolog Doğan Cüceloğlu’nun farklı bir portresi Gündem’e Özel’de ekrana geliyor

40’tan fazla bilimsel makalesi olan ünlü psikolog ve iletişim uzmanı Doğan Cüceloğlu, 72 yıllık yaşamının hiç bilinmeyen yönlerini TRT Haber ekranlarında Gündem’e Özel’e anlattı.

Mersin’in silifke kasabasında 11 çocuklu bir ailede büyüyen Cüceloğlu, dünden bugüne uzanan başarı öyküsünü, meşakkatli ve duygusal geçen çocukluk yıllarını, hiç unutamadığı annesini ve hep mesafeli olduğu babasını tüm içtenliğiyle Mehmet Gündem ile paylaştı.

Prestijli bir esnaf olmasına rağmen tipik bir Türk erkeği olarak nitelendirdiği babası, 10 yaşında kaybettiği ve hep hüzünlü hatırladığı annesi, fakir ve kalabalık bir ailede geçen çocukluk yılları…

"Küçükken kaşığımı çok doldurmayayım, babam kızabilir" duygusunda olan Cüceloğlu,"ilk kez ilkokul 4’te kendi pantolunumu giydim, ilk kez ilkokul 4’te aşık oldum ve birey oldum, madem pantolonum vardı ben artık bireydim, o düzen içinde idareli kullanma ve israfın haram olduğu şuuruna varıyorsun" dedi.

"Babam benim için bir yabancıydı"

"Babam dindar biri değildi, cümbüş-saz çalardı, bir gün birinin sayesinde Nakşibendi tarikatına girdi ve bir günde değişti babam" diyen Cüceloğlu,"Babalık görevim diyerek evdeki herkese besmele çekmeyi öğretti, bıçkın delikanlılıktan daha yumuşak bir havaya büründü. Babamla benim baş baş başa oturup konuşabildiğim 5 dakika yoktur"…

"İyi bir insanım ama kötü şeyler yaptım"

Çocukluk hafızasına kazınan ve bugün bile gözlerini dolduran hikayesi ise eşekleri Kalıp’la ilgili. "Evde eşeği sulamak benim görevimdi " diyen Cüceloğlu, bir gün sulamayı unutunca babam çok fena kızdı, ben de acısını Kalıp’tan çıkararak onu bir gün daha susuz bıraktım, beni affedeceğini bilsem bugün Kalıp için yapamayacağım şey yok, özür dilemek isterdim diyerek çocukluk hafızasına kazınan olayı böyle dile getirdi.


Künye :

Gündem’e Özel izle -> TRT 1 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı