Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Doktorum
Doktorum
Doktorum


Tarih: 2011-03-01 TV : TRT 1 Saat: 20:00 Tür:Yerli Dizi


"Doktorum"

"Sinirsel Tansiyon ve Stres"

Kanal D’nin sunuculuğunu Zahide Yetiş ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptıkları sağlık programı "Doktorum"da bugün, "Sinirsel Tansiyon ve Stres" konusu ele alınacak.

İstanbul Tıp Fakültesi Kardeyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nevres Koylan ve Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Kemal Doktorum’un stüdyo konukları.

Günlük yaşamımızda sık sık stresten söz ederiz. "Bugün çok stresliyim", "Depresyondayım", "Stres altındayım" deriz. Stres belirli bir doza kadar yaşamı ileri ve güzele taşıyan itici kuvvet olarak değerlendiriliyor. Ancak belirli bir dozun üzerindeyse, depresyona neden olmuşsa, yaşamı olumsuz etkiliyorsa, tansiyonu tetikliyorsa mutlaka stresin neden kaynaklandığı araştırmalı.

Peki, hangi durumlarda ruh sağlığını bozan stresten söz ederiz? Stres tek başına bir hastalık nedeni olabilir mi? Stres sırasında vücudumuzda neler oluyor? Vücut kimyası ne demektir? Hormonlarla stresin bir ilgisi var mıdır? Tansiyonla stres ilişkisi nedir? İşte bu soruların yanıtları en ince ayrıntısına kadar Doktorum’da anlatılacak.

Konuk uzmanlar, stüdyodaki konuklarının ve ekran başındaki izleyenlerin sorularını da yanıtlayacak.


Künye :

Doktorum izle -> TRT 1 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı