Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Bir Fikrin mi Var?
Bir Fikrin mi Var?
Bir Fikrin mi Var?


Tarih: 2011-03-13 TV : TRT 1 Saat: 20:00 Tür:Yerli Dizi


NTV, 1.000.000 TL Değerinde Fikir Arıyor!

"birFİKRİNmiVAR?"

Ali Sabancı, Ömer Kızıl ve Gülden Yılmaz Seçiyor

3. Hafta

Kendi işinin patronu olmak isteyenlerin yarıştığı, 1 Milyon TL’yi bulacak büyük ödülüyle cezbeden NTV’nin girişimcilik yarışması 3. Bölümüyle ekranda. Vodafone İş Ortağım’ın katkılarıyla düzenlenen ve Celal Pir’in sunduğu Ali Sabancı, Ömer Kızıl ve Gülden Yılmaz’ında juride bu hafta da 8 yarışmacı finale kalabilmek için mücadele edecek.

Yarışmanın 3. bölümü de Maltepe Üniversitesi salonunda gerçekleştiriliyor. Yurdun dört bir yanından gelen fikir sahipleri jüriyi ikna etmeye çalışırken seyircilerden de koruma hakkı kazanabilmek için ter döküyor.

Bu akşam; Isırgandan yapılan kumaş, trafik melekleri projesi, havaalanını özel salon ve koltuk projesi, kamyonculara garantili yük vaadeden yazılım, açık havada yağmur yağdıran makina, hava taksi, ilaç saati unutturmayan sistem, hurda araçların geri dönüşümü projeleri yarışacak…

İşte bu haftanın yarışmacıları ve projeleri; Samsun’dan yarışmaya katılan Zekeriya Yavuz, tekstil sektörü için geliştirdiği ısırgandan elde ettiği kumaşları ve kullanım alanlarını jüriyle paylaşıyor.

Adanalı öğretmen Kadir Tuncay ise 5 ile 8 yaş arasındaki çocukara trafik bilincini kazandırmayı hedefleyen projesi trafik melekleri ile "kazalara son" diyor.

Ayşe Sevgi Özber Dil de havaalanlarında oturma salonu ve özel koltuklar fikri ile uçak rötarlarının yolculara zulüm yerine keyif vereceğini iddia ediyor.

Ankara’da internet cafe işleten Abdullah Alkan, nakliyeciler borsası projesiyle uzun yol sürücülerine gittikleri noktalardan geri dönüşleri sürecinde garantili yük temin edebileceği bir yazılım geliştirebileceğini söylüyor.

58 yaşındaki Ahmet Yılmaz ise açık havada ve hatta çöl sıcağında yağmur yağdırdığını iddia ettiği buluşu yağmur yağdırma makinası ile ezber bozan bir fikri olduğu konusunda jüriyi ikna etmeye çalışıyor.

Elazığlı Fatih Bal ise yaşadığı bölgede gözlemlediği bir eksiklikten yola çıkarak geliştirdiği hava taksi projesi için jüriden destek istiyor.

Azeri kökenli uzman eczacı Anooshirvan Miandji ise ilaç hatırlatma projesiyle hastaların ilaç takibini kolaylıkla yapabilecek bir sistemi jüriyle paylaşıyor.

Son yarışmacı Ulaş Ahmet Özdemir ve ekibi de otomobillerde geri dönüşüm ve kazanım projesiyle ömrünü tamamlamış araçların yeniden değerlendirilebileceği bir tesis kurmayı hedefleyerek jüriyi etkilemeye çalışıyor.

Büyük Ödül 1 Milyon

Girişimcilik kültürünü yaymak ve yepyeni iş fikirlerini desteklemek hedefiyle yola çıkan "Bir Fikrin mi Var??", yatırıma dönüştürülebilecek , yenilikçi ve fark yaratacak fikirleri ve projeleri ödüllendirecek. Yarışma 1 Milyon Türk Lirası’nı bulacak oldukça iddialı büyük ödülü ve jüride yer alan isimleriyle dikkat çekiyor. Genç kuşağın başarılı girişimcileri Ali Sabancı (Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı), Ömer Kızıl (Uludağ İçecek Grubu Genel Müdür Yardımcısı) ve yine iş dünyasının başarılı kadın girişimcilerinden Gülden Yılmaz (Koton Mağazacılık Eşbaşkanı) jüri masasında oturuyor…


Künye :

Bir Fikrin mi Var? izle -> TRT 1 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı