Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
İkbal ile Diyar Diyar
İkbal ile Diyar Diyar
İkbal ile Diyar Diyar


Tarih: 2011-03-16 TV : TRT 1 Saat: 20:00 Tür:Yerli Dizi


ANTALYA KUMLUCA’DA DELBEK ÇALIP TÜRKÜ SÖYLEYEN KADINLAR VE İLGİNÇ YÖRÜK ADETLERİ

"İkbal’ ile Diyar Diyar" bu hafta Akdeniz’in incisi Antalya’nın Kumluca ilçesinde. Her hafta Anadolu’nun farklı yörelerini gezen ve oranın güzelliklerini ekrana taşıyan İkbal Gürpınar bu hafta Yörük adetleriyle, narenciye bahçeleriyle ve el emeği göz nuru sanatlarıyla Antalya Kumluca’dan izleyenlere seslenecek.

Portakalı, limonu, birbirinden güzel türküleri, Yörük adetleri, Yörük çadırı, artık çok nadir rastlanan, her bir iğne vuruşunun çok özenle yapıldığı, göz nuru ile süslenmiş, renk ahengiyle herkesi kendisine hayran bırakan, el emeği, göz nuru muhteşem iğne oyaları ile Kumluca bu hafta İkbal ile Diyar Diyar’da.

Palmiyelerle süslü bulvarları, "Teke zortlatması" oynayan genç kızları, zengin mani çeşitleri, "delbek" çalıp, yöresel türküler söyleyen kadınları, rengarenk geleneksel kıyafetleri içinde tüm adetleriyle kına gecesini kutlayan genç kızlarıyla Antalya Kumluca’da çok renkli bir program bu hafta İkbal’le Diyar Diyar’da… İkbal ile Diyar Diyar 16 ޞubat Çarşamba günü saat 19:00’da Kanal 7’de…

İkbal’le Diyar Diyar programı her bölümünde Anadolu’nun doğal güzelliklerini, sosyal dokusunu, kültürünü, geleneklerini ve göreneklerini, turizmini ve mutfağını ekranlarınıza getiriyor. İkbal’le Diyar Diyar’la her hafta Anadolu yollarının tozunu attıracak, doyumsuz bir seyahate çıkacaksınız.

İkbal İle Diyar Diyar her Çarşamba saat 19.00’da Kanal 7’de. Bu keyifli yolculukta siz de yerinizi alın, geride kalmayın! İkbal’le Diyar Diyar’ı sakın kaçırmayın!


Künye :

İkbal ile Diyar Diyar izle -> TRT 1 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı