Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Bir Fikrin mi Var?
Bir Fikrin mi Var?
Bir Fikrin mi Var?


Tarih: 2011-03-27 TV : TRT 1 Saat: 20:00 Tür:Yerli Dizi


NTV, 1.000.000 TL Değerinde Fikir Arıyor!

"birFİKRİNmiVAR?"

Ali Sabancı, Ömer Kızıl ve Gülden Yılmaz Seçiyor

4. Hafta

Fikrin yatırıma dönüştüğü girişimcilik yarışması "Bir Fikrin mi Var?" bu hafta yine iddialı fikirlere ev sahipliği yapıyor. Kendi işinin patronu olmak isteyenleri 1 Milyon TL’yi bulacak büyük ödülüyle cezbeden NTV’nin girişimcilik yarışması 4. bölümüyle ekranda.

Vodafone İş Ortağım’ın katkılarıyla düzenlenen ve Celal Pir’in sunduğu Ali Sabancı, Ömer Kızıl ve Gülden Yılmaz’ında juride yer aldığı yarışmada bu hafta da 8 yarışmacı finale kalabilmek için mücadele edecek.

Bu akşam; Su gücü pompası, ücretsiz fotokopi projesi, permütasyon resim fikri, lastiklerin geri kazanımı projesi, roket motor projesi, Karadeniz’de dört mevsim rafting projesi, havuz tutamağı ve engellilere hayat projesi yarışacak…

İşte bu haftanın yarışmacıları ve projeleri;

Ali Sabancı, Gülden Yılmaz ve Ömer Kızıl’ın jüri üyesi olduğu yarışmada yurdun dört bir yanından gelen girişimciler bir birinden ilginç ve farklı fikirleri ile yarışıyor. İşte bu haftanın yarışmacıları;

Ankara’dan yarışmaya katılan ziraat mühendisi ޞahin Bekişoğlu, "Su gücü pompası" adını verdiği projesiyle hem tarlalarda kullanılan suyun kalitesini artırıyor, hem de geliştirdiği sistemle sudan tasarruf elde ediyor.

İstanbullu Altay Ertuç ise "Ücretsiz fotokopi" fikriyle özellikle üniversite öğrencilerini hedef alarak fotokopi için harcanan paraya son vereceğini iddia ediyor.

İzmirli ressam Naci Doğan, sanatla matematiği birleştirdiği "Permütasyon resim" fikriyle bir kaç resimden sonsuz sayıda resim elde edebildiğini jüriye gösteriyor.

Çevre mühendisi Turgay Özkan da atık lastiklerin yeniden geri kazanılabildiği fikriyle jürinin dikkatini çekiyor.

Hamza Koçyiğit ve Mehmet Günay ikilisi "Roket motor" projesiyle ezber bozan bir buluşa imza attıklarını savunuyor.

Karadeniz Bölgesi’nde dört mevsim rafting yapılması için proje geliştiren Zonguldaklı rafting eğitmeni İlker Buğra Kubilay, jüriden destek bekliyor.

İstanbullu Yurdaer Kolko ise ışıklı havuz tutamağı projesiyle havuzlara kullanılabilecek alternatif bir mekanizma geliştirdiğini iddia ediyor.

Elazığlı sağlık uzmanı Reşan Arlıer ve ekibi de kendi mesleklerinden yola çıkarak geliştirdikleri engellilere hayat fikriyle, fiziksel engeli olan kişilere özel tasarladıkları ürünlerle dikkat çekiyor.

Büyük Ödül 1 Milyon

Girişimcilik kültürünü yaymak ve yepyeni iş fikirlerini desteklemek hedefiyle yola çıkan "Bir Fikrin mi Var??", yatırıma dönüştürülebilecek , yenilikçi ve fark yaratacak fikirleri ve projeleri ödüllendirecek. Yarışma 1 Milyon Türk Lirası’nı bulacak oldukça iddialı büyük ödülü ve jüride yer alan isimleriyle dikkat çekiyor. Genç kuşağın başarılı girişimcileri Ali Sabancı (Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı), Ömer Kızıl (Uludağ İçecek Grubu Genel Müdür Yardımcısı) ve yine iş dünyasının başarılı kadın girişimcilerinden Gülden Yılmaz (Koton Mağazacılık Eşbaşkanı) jüri masasında oturuyor…


Künye :

Bir Fikrin mi Var? izle -> TRT 1 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı