Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Mukabele
Mukabele
Mukabele


Tarih: 2011-08-01 TV : STAR TV Saat: 03:15 Tür:Yaşam


Mukabele STAR TV’DA BAŞLIYOR.
Star’da, Ramazan boyunca her gün 11.00’de ekrana gelecek olan Mukabele’yi, Dünya Kuran-ı Kerim Okuma Şampiyonu Hafız Selman Okumuş, Mimar Sinan’ın kusursuz eseri Kılıç Ali Paşa Camii’den sunacak.
2000 ve 2004 yıllarında yapılan “Dünya Ezbere Kuran’ı Kerim Okuma Şampiyonu”  olan Selman Okumuş’un sunacağı program Mimar Sinan’ın 1580 yılında inşaa ettiği, son büyük eserlerinden İstanbul Tophane Kılıç Ali Paşa Camii’nden gerçekleştirilecek.
Programda Kuran’ı Kerim’in belli sûreleri okunacak, bu sûrelerin ne zaman ve nerede indiği, kaç ayet olduğu, neleri içerdiği açıklanırken Türkçe meali de aynı anda ekranda olacak.
Türkiye’nin ve İstanbul’un çeşitli camilerinde görev yapan hafızların da kasideleriyle katılacağı Mukabele’nin ikinci bölümünde ise, okunan sûrelerin içerikleri, varsa o dönem gelen ayetle ilgili kıssalar, peygamberlerin hayatlarından kesitler, yaşadıkları zorluklar hikâyelendirilerek anlatılacak. Programda ayrıca nazar, hurafe, vesvese, abdest, cennet, cehennem, kader, evlilik, faiz, tövbe, dini nikâh, üç harfliler, istihare gibi merak edilen konulara ilişkin sorular da cevaplandırılacak.
Programın her gece 03.15’de tekrar bölümleri ekrana gelecek.

Künye :

Mukabele izle -> STAR TV canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı