Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Hz. Hüseyin Fedaisi:Muhtar
Hz. Hüseyin Fedaisi:Muhtar
Hz. Hüseyin Fedaisi:Muhtar


Tarih: 2011-09-12 TV : KANAL7 Saat: 00:30 Tür:Yabancı Dizi


 YENİ BÖLÜM!
SERBEST BIRAKILAN MUHTAR’I
BÜYÜK BİR TEHLİKE BEKLEMEKTEDİR
Hazret-i Hüseyin’in yoldaşlarından Mokhtar Saghafi Kerbela’da Hazret-i Hüseyin’in şehit edilmesi üzerine mücadele bayrağını açar. Zulüm ve haksızlık karşısında sessiz kalmayan Muhtar’ın büyük mücadelesini anlatan dizi izleyicileri Kanal 7 ekranlarına bağlayacak. Dizinin yeni bölümünde İbn-i Ziyad Muhtar’ı serbest bırakmak zorunda kalır ve Muhtar’a Kûfe’yi terk etmesi için süre verir.
Zulüm ve haksızlık karşısında sessiz kalmayan Muhtar’ın zalimlere karşı verdiği amansız mücadelenin hikâyesi çok özel bir yapımla ekrana geliyor. Yönetmenliğini Davood Mirbagheri’nin yaptığı Hz. Hüseyin’in Fedaisi: Muhtar” her Pazartesi yeni bölümüyle Kanal 7’de.
Dizinin yedinci bölümünde, İbn-i Ziyad, Muhtar’ın amcaoğlu Zahide’den O’nu hapiste zehirlemesini ister. Muhtar ise Zahide’den kız kardeşinin Yezid’e mektup yazmasını ve kendisini serbest bırakmasını ister. Yezid bunu kabul eder ve İbn-i Ziyad çaresiz Muhtar’ı serbest bırakır. Kufe’den çıkmak için üç gün mühlet verir. Amacı, Muhtar adamlarını toplamadan Kufe dışında O’nu öldürmektir.
İran radyo ve televizyon kurumunun bir yapım eseri olan dizi, İmam Hz. Hüseyin’in katillerinden öç almaya çalışan Muhtar Segefi’nin hayat öyküsünü ve Emevilere karşı kıyamını işlemektedir. Kırk bölümlük bu dizinin yönetmeni Davood Mirbageri’dir. Dizinin yapımı 9 yıl sürdü. Bu dizide 110 baş aktör ve 400 figüran rol almıştır. Dizi yayınlanmaya başlamasıyla birlikte Arap ülkelerinde büyük beğeni ve çok sayıda izleyici toplamayı başarmıştır.               

Künye :

Orijinal Adı              : MOHKTAR
Türkçe Adı              : HZ. HÜSEYİN’İN FEDAİSİ: MUHTAR
Yapım Yılı               : 2010-11
Bölüm-Süre             : 40x50’
Yönetmen                : Davood Mirbagheri
Görüntü Yönetmeni : Azim Javanrooh
Oyuncular                : Fariborz Arabnia, Reza Ruigari, Amin Zendegani,   Hedyeh Tehrani, Jaleh Ollov


Hz. Hüseyin Fedaisi:Muhtar izle -> KANAL7 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı