Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Doktorum
Doktorum
Doktorum


Tarih: 2011-09-16 TV : KANAL D Saat: 09:00 Tür:Yaşam


Doktorum
Hayır Diyememek Hasta Eder mi?”
“Yaşa Bağlı Ağrılar”
Kanal D’nin sunuculuğunu Zahide Yetiş  ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptıkları sağlık programı “Doktorum”da bugün, “Hayır Diyememek Hasta Eder mi?” ile “Yaşa Bağlı Ağrılar” konuları ele alınacak.
İstanbul Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Demirhan Dıraçoğlu ve Psikiyatri Uzmanı Dr. Özcan Pektaş, Doktorum’un uzman konukları.
Yaşamın tüm evrelerinde sırasıyla ailemiz, arkadaşlarımız, eşimiz, çocuklarımız, patronumuz, iş arkadaşlarımız, akrabalarımız etkili olurlar. Bu ilişkileri sürdürmek, sevdiklerimizi üzmemek ve ilişkilerimizi kaybetmemek adına mantığımızın “hayır” dediği taleplere bazen “evet” demek zorunda hissederiz kendimizi. Ancak bazı insanlarda “hayır” diyememek abartılı düzeyde olur. Birey durumunun farkındadır. Üstlenemeyeceği sorumlulukları üstlenir, sınırlarını zorlar, bunalır, sıkılır ama “hayır” diyemez. Peki, bu insanlar neden kendilerini koruyamazlar? Neden sınırlarını zorlarlar? Hayır diyememek yüzünden neler yaşarlar? Hayır diyebilmenin yolları ve yöntemleri nelerdir? İşte bu soruların yanıtları en ince ayrıntısına kadar Dokorum’da verilecek.
“Nüfus cüzdanı” eskidikçe, eskiyen organlarımız zaman zaman duygularını ağrıyarak anlatırlar. Özellikle iskelet sistemimiz ve eklemlerimizdeki yıpranma yaygın ağrılarla kendini gösterir. Hangi ağrı hangi yaşta normaldir? Bu ağrıları hafifletmek ya da gidermek mümkün müdür?
Doç. Dr. Demirhan Dıraçoğlu bu soruları yanıtlayacak.
Konuk uzmanlar, stüdyodaki konukların ve ekran başındaki izleyenlerin sorularını da yanıtlayacak.

Künye :

Doktorum izle -> KANAL D canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı