Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Al Yazmalım
Al Yazmalım
Al Yazmalım


Tarih: 2011-09-17 TV : ATV Saat: 22:30 Tür:Yerli Dizi


Nasıl da içine işliyor gözleri...Herkes böyle mi oluyor sevdaya düşünce?
Bir Cengiz Aytmatov klasiği…
AL YAZMALIM  (Tekrar)
Kırmızı Eşarp romanından günümüz Türkiye’sine ve televizyon ekranına uyarlanan Al Yazmalım, bir Cengiz Aytmatov klasiği… Senaryosunu Mahinur Ergun’un kaleme aldığı bu aşk serüveninin müzikleri ise büyük usta Cahit Berkay’ın klasik eserini yeniden aranje eden Toygar Işıklı’ya ait. 
Merakla beklenen Al Yazmalım ilk bölüm tekrarı ile 17 Eylül Cumartesi akşamı 22.30’da atv’de! Kaçırmayın!
1. Bölüm Özeti;
Asiye, sabah erken saatlerde her zamanki gibi yolu uzatarak bakkaldan eve dönerken, motorkros pistinde antrenman yapan bir motosikletli görür. İlyas, yakında kasabada düzenlenecek olan festival kapsamındaki yarışlara hazırlanmaktadır. Bu İlyas ve Asiye’nin ilk karşılaşmalarıdır. İlk görüşte birbirlerinden etkilenirler.
Asiye görücü usulüyle evlenmek istemeyen, aşka inanan bir genç kızdır.
İlyas’ın ise büyük umutları vardır.
Asiye ailesiyle birlikte festival alanına geldiğinde tek düşüncesi, antrenman yaparken gördüğü yakışıklı genci yarışlarda izleyebilmektir. Ancak havalı ve gösterişli bir kadın olan Helin’i, İlyas’ın yanında görünce onu sevgilisi zanneder, kıskanır.
Yarış başladığında Asiye, tesadüfen oradaymış gibi yapan koca adayı Metin’le tanıştırılır. Asiye kendisine kurulan kumpası fark ettiğinde öfkeyle ailenin yanından kaçar. Ailesinden ve koca adayından kaçan Asiye yanlışlıkla parkura girince İlyas’ın kaza yapmasına ve yarışlardan elenmesine neden olur. Yarıştan sonra festival alanında karşılaşan İlyas ve Asiye kaza yüzünden tartışırlarken birbirlerine ilk görüşte aşık olduklarını itiraf edemezler.
Asiye kaçar, İlyas kovalar… Ve bir süre sonra Asiye kaçmaz olur. İlyas onu motorun terkisine bindirir. İkisi de evlerini terk etmiştir. Ve rüzgâr onları nereye götürürse gitmeye karar verirler.

Künye :

Yapım    : Ay Yapım – Kerem Çatay
Yönetmen    : Nisan Akman
Senaryo    : Mahinur Ergun
Müzik        : Cahit Berkay, Toygar Işıklı
Oyuncular    : Özge Özpirinçci (Asiye), Seçkin Özdemir (İlyas), Barış Falay (Cemşit), Gözde Kansu (Helin), Zeynep Eronat (Fatma), Orhan Alkaya (Salih), Nesrin Cevadzade (Ayça), Saygın Soysal (Tahir), Macit Koper (Bahattin), Ahmet Saraçoğlu (Osman), Aslı İçözü (Seher), Bahadır Vatanoğlu (Zafer), Mine Kılıç (Sibel), Mert Karabulut (Ali), Ümit Olcay (Ahmet), Burak Önal (Ömer), Mehmet Can Diper (Cem), Pınar Ünsal (İpek), Anıl Çelik (Metin), Gözde Duru (Saliha), Nursel Köse (Maryamhan), Münir Canar (Hikmet)


Al Yazmalım izle -> ATV canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı