Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Hz. Hüseyin Fedaisi:Muhtar
Hz. Hüseyin Fedaisi:Muhtar
Hz. Hüseyin Fedaisi:Muhtar


Tarih: 2011-09-19 TV : KANAL7 Saat: 00:30 Tür:Yabancı Dizi


MUHTAR YEZİD’E SON DARBEYİ VURMAYI PLANLAMAKTADIR
Hazret-i Hüseyin’in yoldaşlarından Mokhtar Saghafi Kerbela’da Hazret-i Hüseyin’in şehit edilmesi üzerine mücadele bayrağını açar. Zulüm ve haksızlık karşısında sessiz kalmayan Muhtar’ın büyük mücadelesini anlatan dizi izleyicileri Kanal 7 ekranlarına bağlayacak. Dizinin yeni bölümünde Muhtar, Mekke’de Zübeyr ile buluşup güçlerini birleştirmeyi ve Yezid’e son darbeyi vurmayı planlamaktadır.
Zulüm ve haksızlık karşısında sessiz kalmayan Muhtar’ın zalimlere karşı verdiği amansız mücadelenin hikâyesi çok özel bir yapımla ekrana geliyor. Yönetmenliğini Davood Mirbagheri’nin yaptığı Hz. Hüseyin’in Fedaisi: Muhtar” her Pazartesi yeni bölümüyle Kanal 7’de.
Dizinin onuncu bölümünde, Muhtar tek başına ve gizlice Mekke’ye yola çıkmaya karar verir. Bir isyan için şu an şartların müsait olmadığını ve bunun için iyi bir hazırlık yapılması gerektiğini düşünen Muhtar, Mekke’de Zübeyr ile buluşup güçlerini birleştirmeyi ve Yezid’e son darbeyi vurmayı planlamaktadır.
İran radyo ve televizyon kurumunun bir yapım eseri olan dizi, İmam Hz. Hüseyin’in katillerinden öç almaya çalışan Muhtar Segefi’nin hayat öyküsünü ve Emevilere karşı kıyamını işlemektedir. Kırk bölümlük bu dizinin yönetmeni Davood Mirbageri’dir. Dizinin yapımı 9 yıl sürdü. Bu dizide 110 baş aktör ve 400 figüran rol almıştır. Dizi yayınlanmaya başlamasıyla birlikte Arap ülkelerinde büyük beğeni ve çok sayıda izleyici toplamayı başarmıştır.                                
Hz. Hüseyin’in Fedaisi: Muhtar bu gece 00.30’da yeni bölümüyle Kanal 7’de.

Künye :

Hz. Hüseyin Fedaisi:Muhtar izle -> KANAL7 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı