Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Doktorum
Doktorum
Doktorum


Tarih: 2011-09-19 TV : KANAL D Saat: 09:00 Tür:Yaşam


Doktorum
“Aile İçi Şiddet”
Kanal D’nin sunuculuğunu Zahide Yetiş  ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptıkları sağlık programı “Doktorum”da bugün, “Aile İçi Şiddet” olayı her açıdan ele alınacak.
Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Sevil Atasoy, Adli Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Gökhan Oral, Mor Çatı kurucularından Avukat Canan Arın ve Psikolog Damla Gürkan Doktorum’un uzman konukları.
Derin, bir o kadar da büyük bir sorun aile içi şiddet. Güçlünün kendinden güçsüz biri üzerinde kurduğu her türlü baskı şiddet olarak tanımlanıyor. Yani kazancını eşiyle paylaşmayan koca da sözleri ve bakışıyla başka birini aşağılayan da karşısındakine şiddet uyguluyor.
Şiddetin mağdurları ülkemizde çoğunlukla kadınlar ve kadınlar üzerinden çocuklar oluyor. Şiddete uğrayan kadınların profili, şiddete karşı yapılması gerekenler, şiddetin egemen olduğu aile ortamında büyüyen çocukların yaşadıkları, şiddete uğrayan kadın ve çocuklara kucak açan kuruluşlar  ve daha fazlası Doktorum’da anlatılacak. Uzmanlar dünyada şiddetin yükselmesinin altındaki nedenleri irdeleyip kadınlara şiddetten korunmaları için önemli ipuçları verecek.
Konuk uzmanlar, stüdyodaki konukların ve ekran başındaki izleyenlerin sorularını da yanıtlayacak.

Künye :

Doktorum izle -> KANAL D canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı