Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Doktorum
Doktorum
Doktorum


Tarih: 2011-09-20 TV : KANAL D Saat: 09:00 Tür:Yaşam


 “Doktorum
“Ömrü Kısaltan Davranışlar”
“Kemiklerde Yumuşama ve D Vitamini Eksikliği”
Kanal D’nin sunuculuğunu Zahide Yetiş  ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptıkları sağlık programı “Doktorum”da bugün, ,  “Ömrü Kısaltan Davranışlar” ile “Kemiklerde Yumuşama ve D Vitamini Eksikliği” konuları ele alınacak.
İstanbul Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kerim Güler ve Endokrinoloji Uzmanı Doç. Dr. Neslihan Kurtulmuş Doktorum’un uzman konukları.
Teknolojinin getirdiği kolaylıklar bir yandan hayatımızı kolaylaştırırken diğer yandan birçok sağlık sorununun nedeni olan hareketsiz yaşamın da temellerini attı.  Solunum sisteminden, iskelet sistemine hatta hafızaya kadar vücudumuzun tüm fonksiyonlarını olumsuz etkileyen hareketsizlikten kurtulmanın yolları neler? Hareketli olmak ne demek? Hareketli olabilmek için hangi alışkanlıklarımızı değiştirtmeliyiz? Bu önemli soruların yanıtları Doktorum’da verilecek.
Vitaminden çok vücudumuzda önemli bir hormon işlevi gören D vitamini eksikliği giderek yaygınlaşıyor. Sokaklarda koşup oynaması gereken çocuklar günlerinin büyük bölümünü bilgisayar karşısında geçiriyor. Gençler plazalarda çalışıyor. Vücudumuzun güneşle doğrudan temas etme süresi giderek kısalıyor. İşte bunlar vücudumuzda D vitamini oluşturma mekanizmasının çalışmamasına yol açıyor. Nedensiz bel ve sırt ağrılarının altında D vitamini eksikliği yatıyor. Peki, ne yapmalı? Nasıl davranmalı, nasıl beslenmeli? D vitamini eksikliğinin tedavisi nasıl yapılmalı? Bu sorular da Doktorum’da ayrıntılı olarak yanıtlanacak.
Konuk uzmanlar, stüdyodaki konukların ve ekran başındaki izleyenlerin sorularını da yanıtlayacak.

Künye :

Doktorum izle -> KANAL D canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı