Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
İsyan
İsyan
İsyan


Tarih: 2011-10-12 TV : CNBC-E Saat: 23:00 Tür:Yabancı Sinema


Bağımsızlar Kuşağı
İsyan
Zengin oyuncu kadrosu, karakter merkezli anlatımı ve görsel zenginliği Battle in Seattle’ı sıradan bir belgeselden, kafalarda soru işaretleri yaratan ve keyifle izlenen bir filme dönüştürüyor.
İrlandalı oyuncu Stuart Townsend’in senaryosunu yazıp kamera arkasına geçtiği tek film olan Battle in Seattle, Amerika tarihinin en büyük küreselleşme karşıtı protestolarından birinin epik hikayesini anlatıyor. Townsend kamerasını protestoculardan, konuyla ilgisi olmayan vatandaşlara, Dünya Ticaret Örgütü içinde temsilci olarak bulunsa da söz hakkı bulunmayan delegelere ve orantısız güç kullanımıyla dikkat çeken polis cephesinin tam da içine yerleştirerek anlatıyor.
Dünya Ticaret Örgütü’nün 1999 yılının Kasım ayında gerçekleştirdiği konferans, kimi Afrika’daki açlığa isyan eden, kimi Hindistan’daki çiftçi intiharlarının son bulması için harekete geçen, kimi ise ekonomi merkezli çıkar politikalarının yön verdiği tekinsiz gidişata dur demek isteyen on binlerce protestocunun Seattle sokaklarında yerlerini almasına neden oldu ve bu protesto Amerika tarihinin en büyük küreselleşme karşıtı hareketlerinden birine dönüştü. Bu karşı duruş, DTÖ’nün ya da IMF’in politikalarında büyük değişikliklere neden olmasa da protestolar sırasında yaşanan olaylar Seattle belediye başkanının ve polis şefinin istifa etmesine neden oldu.

Künye :

Yönetmen: STUART TOWNSEND
Oyuncular: MARTIN HENDERSON, MICHELLE RODRIGUEZ, RAY LIOTTA, WOODY HARRELSON, ANDRÉ BENJAMIN
Yapım Yılı: 2007


İsyan izle -> CNBC-E canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı