Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Türksoy'la İpekyolu
Türksoy'la İpekyolu
Türksoy'la İpekyolu


Tarih: 2007-05-31 TV : KANAL7 Saat: 24:30 Tür:Belgesel


Türksoy'la İpekyolu
 
Perşembe 00:30
 
 
Seyfullah Türksoy ve ekibi bu hafta Tanrı Dağları'na konuk oluyor.

10 dilde şarkı söyleyen Doğu Türkistan'ın Altın Kızı ile yapılan keyifli söyleşi ve sağlıklı yaşamanın doğal yolları Türksoy'la İpekyolu'nda. At sütü nasıl zayıflatır? Kımızın faydaları nelerdir? Doğal güzellikleri ve şifalı bitkileriyle Tanrı Dağları'nda bir gezi Türksoy'la İpekyolu'nda.

Seyfullah Türksoy'un hazırlayıp sunduğu Türksoy'la İpekyolu, bu hafta Orta Asya'nın Altın Kızı'nı ve sağlıklı yaşamanın doğal yollarını ekrana getirecek. Geçtiğimiz yıl yapılan Türkçe Olimpiyatları'nda söylediği "Buruk Acı" şarkısıyla gönülleri fetheden Uygur güzeli Elfira Erkin, Türksoy'la İpekyolu'nun konuğu oldu. Türkçeden Çinceye, İngilizceden Kırgızcaya kadar 10 dilde şarkı söyleyen Elfira Erkin, Doğu Türkistan'ın Altın Kızı olarak biliniyor. Elfira Erkin'in sesinden muhteşem şarkılar ve Altın Kız'la keyifli bir söyleşi Türksoy'la İpekyolu'nda.

Rengarenk çiçekleri, buz gibi suları, yağız atları ve şifalı otlarıyla ünlü Tanrı Dağları'na çıkan Türksoy'la İpekyolu, hem görsel bir şöleni hem de sağlıklı yaşamanın doğal yollarını ekrana getirecek. Zayıflamanın yeni yolu! At sütü nasıl zayıflatıyor. Tanrı Dağları'nda yaşayanlar, at sütüyle zayıflamanın yollarını anlattı. Kımızın faydaları, genç kalmanın doğal yolları Türksoy'la İpekyolu'nda ekrana gelecek.

*****

Farklı kültürler, unutulmuş gelenekler her hafta Türksoy'la İpekyolu'nda. Anadolu'dan Çin'e, Çin'den Hindistan'a; Türksoy'la İpekyolu, izleyenleri, tarihsel ve kültürel bir seyahate çıkartıyor. Kanal 7, İpekyolu'nun bugününü ekrana taşıyor. Gazeteci Seyfullah Türksoy'un hazırladığı ve haber programda, Orta Asya, Kafkaslar, Hindistan, Çin ve İpekyolu üzerindeki yerleşim yerlerinden görüntüler, son haberler, kültürel etkinlikler ekrana gelecek.

Deneyimli gazeteci Seyfullah Türksoy'un hazırladığı haber programda İpek Yolu üzerindeki kültürler tüm boyutlarıyla ele alınıyor.

Türksoy'la İpekyolu'nun web sayfasına www.turksoylaipekyolu.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Künye :
Seyfullah Türksoy

Türksoy'la İpekyolu izle -> KANAL7 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı