Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Keşanlı Ali Destanı
Keşanlı Ali Destanı
Keşanlı Ali Destanı


Tarih: 2011-12-24 TV : KANAL D Saat: 20:00 Tür:Yerli Dizi


 Keşanlı Ali’nin namını yürütme vakti geliyor
Kanal D’nin, Haldun Taner’in yazdığı, müzik Yalçın Tura, yönetmenliğini Çağan Irmak’ın yaptığı, senaryosunu Özen Yula ve Özlem Havuzlu’nun kaleme aldıkları, sevilen dizisi “Keşanlı Ali Destanı”nın bu bölümünde; Çamur İhsan’ı öldürmekle suçlanan Keşanlı Ali için, demir parmaklıklar ardında yaşadıklarının ardından, artık namını yürütme zamanı geliyor.
Keşanlı Ali’nin tüm geleceği değişmek üzeredir.
 İftiraya kurban giden Ali hapse düşer. Parmaklıklar ardında mahkeme kararını bekleyen Ali, Zilha’yı bir türlü masum olduğuna inandıramaz. 
Ali’nin yokluğundan faydalanan Sipsi, Zilha’yı bir gölge gibi takip etmeye başlar. Zilha ise kendi ayakları üzerinde durmak için harekete geçer.
Çamur İhsan ölmüştür. Sinsi Sipsi’nin kurduğu tuzak tıkır tıkır işlemiş, her şey elinde kanlı bıçağı tutan Ali’nin aleyhine işlemiştir. Masum olduğunu söylese de kendini kimseye inandıramayan Ali’yi en çok deliler gibi sevdiği Zilha’nın da diğerleri gibi düşünmesi yaralar. Mahalleli tarafından kolayca katil damgası yiyen Ali, parmaklıklar ardında mahkemenin kararını bekler. Annesi ile Şerif Abla ziyaretine gelirken o, Zilha’yı beklemektedir.  Zilha ise Ali ile kurmayı hayal ettiği geleceğinin dayısı Çamur İhsan’ın ölümüyle yok olduğunu düşünür. Bu durumdan masum olduğuna bir türlü inanmadığı Ali’yi sorumlu tutar. Ali’ye yardım eli hiç ummadığı birinden, Suzan’dan gelir. Suzan ile babası Hulusi Bey, Ali’yi kurtarmak için ona en iyi avukatı tutarlar. Zilha’nın hasreti ile yanan Ali, hapishanede çok büyük zorluk çekmektedir. Koğuşun ağası ile adamları onu her fırsatta ezmektedirler. Hapishanedeki düzene ayak uyduramayan Ali’nin yalnızlığı, eski bürokrat Ali Cengiz’in koğuşa gelmesiyle son bulur. Ali’nin yokluğunu fırsat bilen Sipsi ise Zilha’nın peşine düşer. Biçki dikiş kursuna giden Zilha, kendi ayakları üzerinde durma kararı alır.  Mahallenin kadınları ile birlikte diktikleri kıyafetleri kermeste satmaya başlarlar. Bu durum kadınlardan haraç alamayan Sipsi’nin hiç hoşuna gitmez ve onların işlerini bozacak yeni planlar yapar. Koğuştaki aşağılayıcı düzene artık katlanamayan Ali, bardağı taşıran tatsız bir olay sonrası isyan eder.  Koğuş ağası başta olmak üzere herkese meydan okur. Keşanlı Ali için artık namını yürütme zamanı gelmiştir.

Künye :

Yazan                : Haldun Taner
Müzik                : Yalçın Tura
Yapım Şirketi        : D Yapım
Genel Koordinatör        : Özge Şen
Dramalar Direktörü     : E. Ayşe Durmaz
Yönetmen            : Çağan Irmak
Senaryo                 : Özen Yula – Özlem Havuzlu
Uygulayıcı Yapımcı         : Emel Sakarya Aksoy
Özgün Müzik    : ARIA (Bora Eboğlu, Cengiz Onural, Cenk Erdoğan,    Ceyda Pirali)
Görüntü Yönetmeni ve 2. Yönetmen    : Selahattin Sancaklı
Sanat Yönetmeni          : Murat Güney
Danışman            : Gökhan Akçura
Plato Dekor Uygulama    : Hakan Yarkın
Kostüm Tasarım          : Nesrin Ayaz
Oyuncular            : Nejat İşler (Keşanlı Ali), Belçim Bilgin (Zilha),                  Hale Akınlı (Hasibe), Mihriban Er (Şerif Abla), Şamil Kafkas (İzmarit Nuri),              Tuğrul Tülek (Sipsi Selim), Algı Eke (Fehime), Selin İşcan (Suzan), Ayberk Pekcan (Teke Kazım), Burcu Salihoğlu(Fadime), Beyti Engin (Çakal Rüstem),             S. Devrim Yakut (Rukiye), Hülya Gülşen Irmak (Melahat), Semah Tuğsel (Raziye), Ezgi Tombul (Ayfer), Meltem Savcı (Nezahat), Nuri Gökaşan (Hulusi Bey), Hülya Böceklioğlu (İffet Hanım), Ali Rıza Kubilay (Tetik Necmi), Yıldırım Gücük (Şipşak Rasih) Murat Kılıç (Macuncu Rıza), Barış Aydın (Kemal), Kosta Kortidis (Titrek Ekrem) ve Yavuz Sepetçi (Çamur İhsan) ve Turgut Tunçalp (Manyak Cafer)


Keşanlı Ali Destanı izle -> KANAL D canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı