Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Seni Sen Yapan 9 Ay
Seni Sen Yapan 9 Ay
Seni Sen Yapan 9 Ay


Tarih: 2011-12-28 TV : NTV Saat: 22:00 Tür:Belgesel


NTV Belgesel Kuşağı
Seni Sen Yapan 9 Ay
(Nine Months That Made You)
En Başından…
NTV Belgesel Kuşağı’nda BBC yapımı tek bölümlük belgesel film yayınları devam ediyor. Bu akşamki belgesel “Seni Sen Yapan 9 Ay” (Nine Months That Made You) saat 22:00’den itibaren NTV’de ekrana gelecek. Belgesel, kim olduğumuzu ve var oluş nedenimizi, benliğimizin izlerini ana rahmine kadar takip ediyor ve bu güne kadar tahmin edebileceğiniz en garip ve en karmaşık hikayeyi ortaya çıkartıyor.
Yediklerimizden yaşadığımız hayata, ailelerimizin çocuklukken bize öğrettiklerine kadar her birimiz nasıl varolduk ve tüm bu süreçte yaşananlardan nasıl etkilendik? Bizi biz yapan deneyimlerimiz gösteriyorki aslından çocukluktan öncesi var. Araştırmalar tüm bunların riskli hastaklardan kişilik özelliklerine kadar gizemli bir dünyada şekillediğini ortaya çıkarıyor: Hiçbirimizin hatırlamadığı ana rahminde.
Belgesel, bebeklerde görülen kalp, diabet gibi riskli hastalıklar üzerinde  bir annenin sadece hamilelik döneminde yediklerinin  değil kendi çocukluğu boyunca beslenme şeklinin  etkilediğini ortaya çıkarıyor. Aynı zamanda anne karnında kişiliğimizin şekillenmesine neden olan beyin gelişimini etkileyen hormonları anlatılıyor. Belgesel, bu araştırma sırasında bizi ultrason ile anne karnında bebeğin birçok haline şahitlik eden ve tahminlerde bulunabilen Professor Janet di Pietro ile tanıştırıyor.
Son olarak anne ve bebek arasındaki hayati organ plesanta inceleniyor…

Künye :

Seni Sen Yapan 9 Ay izle -> NTV canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı