Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
İstanbul Hatırası
İstanbul Hatırası
İstanbul Hatırası


Tarih: 2012-02-07 TV : KANAL7 Saat: 18:15 Tür:Yerli Dizi


AHMET HEPİSTEN ÇIKAR VE BİR AN ÖNCE AİLESİNİN YANINA GİTMEK İSTER
Taşradan İstanbul’a göç etmek zorunda kalan Demir ailesinin İstanbul’da verdiği yaşam mücadelesinin öyküsü; “İstanbul Hatırası” sekizinci bölümüyle Kanal 7’de izleyiciyle buluşacak. Dizinin yeni bölümünde Ahmet hapisten çıkar ve ailesinin yanında gitmek için acele eder. Yakup usta Servet’in Sıtkı’dan para aldığını öğrenince çok kızar.
Dizinin başrolünde Türk sinemasının Usta oyuncularından Murat Soydan beyazcamın başarılı genç oyuncularıyla birlikte etkileyici bir performans sergiliyor. Bir aile dramı olan İstanbul Hatırası, taşra ile büyükşehir arasında kalan, hem kendi içinde hem de yaşadığı toplumda çatışmalar yaşayan insanların öyküsünü etkileyici bir dille anlatıyor.
Ekonomik güçlükler, arazilerin ve marangozhanenin aileyi geçindirmemesi ve taşradaki sıkışmışlık ve ardından ağanın nişanlı kızını kaçıran oğul yüzünden taşradan büyük şehre göçe zorlanan çaresiz bir aile... Taşradan büyükşehre göç eden aile, İstanbul Beykoz’da, lüks villaların, iş merkezlerinin olduğu bir yerde iki katlı gecekondu türü bir evde yaşamaya başlar ve birbirlerine kenetlenirler. Zamanla aile içerisinde farklılaşmalar, birbirlerine yabancılaşmalar, ayrılıklar ve kavgalar baş göstermeye başlar. Dizi hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler www.kanal7.com ve www.istanbulhatirasi.tv adreslerini ziyaret edebilirler.
Dizinin sekizinci bölümünde, Sıtkı ağa, Servet’in borcu için Yakup ustanın kapısına dayanmıştır. Yakup usta, Servet’in Sıtkı’dan para aldığını öğrenince çok sinirlenir… Sultan, cafede Deniz’le birlikte Eda’yı görür. Eda Sultan’ın kendi masaları dışında başka bir masaya geçmesine sevinir. Deniz, Sultan’ın bu soğuk davranışları karşısında üzülür… Türkan hanım dernekteki yardımcısının işi bırakması üzerine Neslihan’la çalışmayı düşünür. Meltem, Neslihan’a yapılan yeni iş teklifine bozulur. Ahmet hapisten çıkmıştır. Salim’in de İstanbul da olduğunu öğrenince biran önce ailesinin yanında olmak ister. Deniz otobüs durağında bekleyen Sultan’ı arabasına binmesi için ikna etmeye çalışır. Yakup ustanın Servet’e olan kızgınlığı devam eder.  Akşam yemeğinden sonra herkes odasına çekilmiştir. Sultan, salonda kanepede uyuyan Selma’nın yanına gelir. Evdeki sessizliği çalan kapı zili bozar. Sultan kapıya doğru adım atar. Gözleri açılmış, korkudan nefessiz kalmıştır. Kapıdaki davetsiz misafir kimdir?
İstanbul’un taşı toprağı altın mı, yoksa ateş mi… Bir ailenin İstanbul’da verdiği zorlu yaşam mücadelesi dramlar, hüzünler, sevinçler, sevgiler, dostluklar ve nefretlerle yoğrulmuş bir hikâye ile Kanal 7’de ekrana geliyor.         
İstanbul Hatırası Salı akşamı 18.15’te yeni bölümüyle Kanal 7’de. İstanbul Hatırası hafta içi her gün 18.15’te Kanal 7’de.

Künye :

Yönetmen: Tulip Karamanbey, Oyuncular: Murat Soydan(Yakup),      Umut Özkan(Ahmet), Sevinç Kumaş(Selma), Bestemsu Özdemir(Sultan), Bora Atabey(Deniz), Özcan Varaylı(Salim), Nihan Özcan(Neslihan), Barış Yapıcı(Servet), Tuvana Çeviker(Meltem), Damla Debre(Eda), Meral Küçükerol(Türkan), Kaan Ertam(Hasan), Şahin Genç(Rafet), Rıza Leki(Mert), Elif Tığlı(Tülay), Oğuzhan Turan(Ali),Yapım: Yeditepe Yapım.


İstanbul Hatırası izle -> KANAL7 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı