Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Olağanüstü Kadınlar
Olağanüstü Kadınlar
Olağanüstü Kadınlar


Tarih: 2012-02-26 TV : NTV Saat: 22:00 Tür:Belgesel


NTV Belgesel Kuşağı
“OLAĞANÜSTÜ KADINLAR”
(Extraordinary Women)
–Beşinci Bölüm-
NTV Belgesel Kuşağı’nda yayınlanan BBC Belgeseli “Olağanüstü Kadınlar”ın beşinci bölümünde  tüm Hollywood’u etkisi altına almış bu güne kadar gördüğümüz en şık kadınlardan biri Audrey Hepburn’ün öyküsü yer alıyor. Belgesel NTV ile aynı anda ntvmsnbc.com’da da yayınlanacak. 
Audrey Hepburn,  tüm Hollywood’u etkisi altına almış bu güne kadar gördüğümüz en şık kadınlardan biriydi. Roman Holiday’de oynadığı ilk başrolle Oscar’ı almış, Breakfast at Tiffany’deki rolüyle  starlaşmış ve  My Fair Lady filmiyle ise gişe rekorları kırmıştı. Onun kendiliğinden olan doğal güzelliği millyonları etkisi altına aldı. Audrey bir film yıldızı olmanın ötesinde dünya çapında bir moda ikonu haline gelmişti. Ancak bu sahte pırıltılının arkasında trajedi ve kayıpların gölgesinde bir yaşam bulunuyordu. Babası, Audrey henüz 6 yaşındayken ailesini terketmiş. Babasının yokluğu  ömrünün geri kalanında Audrey’I etkisi altında bıraktı. Audrey henüz 12 yaşındayken savaş zamanı Hollanda’da Nazi işgaline ve yahudi ailelerin ölüm kamplarına sürülmelerine tanıklık etmişti.
1945’te özgürlüğünün sevinci  yanında profesyonel bir balerin olma hayalleriyle ilgili acı gerçeği de birlikte yaşadı. Kıtlık Hollandası’nda yaşadığı zaafiyet sonucu ne vücudu artık bir dansçı vücudur ne de bir dansçının kuvvetine sahiptir. Ancak bir film yıldızına dönüşmesi sadece bir zaman meselesidir.
Muhteşem sinema kariyeri boyunca ne iki bebeğinin doğumunun verdiği mutluluk ne de yaşadığı iki boşanmanın verdiği üzüntü savaş zamanı yaşadığı eziyetleri ve onu kurtaran insani yardım organizasyonlarına olan minnettarlığının asla önüne geçememişti. Nihayet 1998’de Audrey Hepburn UNICEF Elçisi olarak şükran borcunu ödeme fırsatını yakalamış olur. 
Yakalandığı kanser hastalığı nedeniyle kısalan ömrünün kalan zamanında dünyanın en yoksul bölgelerini ziyaret etmiş ve  kalan ömrünü dünyayı çocuklar için daha iyi bir haline getirmeye adadı.

Künye :

Olağanüstü Kadınlar izle -> NTV canlı yayın



Reklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı