Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Olağanüstü Kadınlar
Olağanüstü Kadınlar
Olağanüstü Kadınlar


Tarih: 2012-03-04 TV : NTV Saat: 22:00 Tür:Belgesel


NTV Belgesel Kuşağı
“OLAĞANÜSTÜ KADINLAR”
(Extraordinary Women)
Gerçek Bir Prenses ve Bir Hollywood İkonu
Grace Kelly’nin Çalkantılı Yaşamı
 –Altıncı Bölüm-
NTV Belgesel Kuşağı’nda yayınlanan BBC Belgeseli “Olağanüstü Kadınlar”ın altıncı bölümünde  bu hafta Grace Kelly’nin öyküsü yer alıyor.
Grace Kelly,  Philadelphia’da ayrıcalıklı bir büyüme çağı geçirmiştir. Aslına bakarsanız annesinin babası bir Alman kalesinde doğmuş olsa da o prenses olmak için doğmuştur. Ne var ki sessiz ve duygusal  genç Grace çocukluğunu Irlanda-Amerika asıllı babasının onayını kazanmaya çalışmakla geçirmiştir. Başarılı ve kendi ayakları üzerinde durma konusundaki azmiyle babasını etkileyebilirdi.

Gençlik yıllarında ise oyunculuk çalışmalarını finanse etmek için modellik yapan genç güzel bir kadın haline gelmiştir. Birçok talibinin yanında Grace Newyork sosyal hayatının tam ortasındadır ve hatta İran Şahı’ndan bile evlilik teklifi almıştır.
Oyunculuk ve sinema kariyerinde ilerlerken Gary Cooper, Clarke Gable, Ray Milland ve Bing Crosby’nin de yer aldığı bir dizi başarılı işe imza atacaktır. Dah çok sık sık evlenmiş olgun erkeklere ilgi duydu.
Üç başarılı performansı, bakire ama seksi sarışın imajıyla  Alfred Hitchcock’un gözde aktrisi olmasını sağladı.The Country Girl’deki pejmurde ev kadını rolünü oynamayı kabul etmesi ona 1955 Akademi Ödüllerinde en iyi kadın oyuncu ödülünü kazandıracaktır. Ancak Grace’in hayatı aynı yıl Monaco Prensi Rainier’in ilgisini çekmesiyle bambaşka bir boyut kazanacaktır. Çİft 1959 da muhteşem bir düğünle evlendiler. Ancak evlilikleri tam bir peri masalı gibi gitmedi.  İlerleyen zamanlarda iki kızının ve bir oğlunun doğumunun da yer aldığı mutlu anlar yaşanmadı değil.
Grace zor durumdaki Monaco Prensliği’nin zengin ve meşhur bir prenslik haline dönmesine yardım etti. Prenses Garce’in hayır işleri büyük çapta saygı gördü ve Monaco halkının sevgi hayranlığını kazanmasını sağladı.
Ancak her iki taraf için de ardı arkası kesilmeyen olaylar ve dedikodular ve çocukların da büyümesiyle sorunlu evlilikleri daha da stresli bir hal almaya başladı.
Grace’in 1982 yılındaki ani ve gizemli ölümüyle Monaco Prensesi ve bir Hollywood ikonunun hayatı son bulmuş oldu.

Künye :

Olağanüstü Kadınlar izle -> NTV canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı