Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Dönüş / The Return
Dönüş / The Return
Dönüş / The Return


Tarih: 2007-06-04 TV : TNT Saat: 23:00 Tür:Yabancı Sinema


Dönüş / The Return


4 Haziran Pazartesi, 23.00

THE RETURN
"DÖNÜŞ"

            23. İstanbul Film Festivali'nin açılış filmi olan "DÖNÜŞ", katıldığı film festivallerinden ödüllerle dönen bir film. 2005 BBC Four "World Cinemas" ödülü adayı, 2004 "En İyi Yabancı Film" dalında Oscar adayı olan yapım, 2003 Venedik Film Festivali'nde "Altın Aslan"ve "En İyi İlk Film" ödüllerini aldı.

Film, katıldığı çeşitli festivallerden toplam  5 kez "En İyi Film" ödülü kazandı.

Yönetmeni olan Andrei Zvyangintsev'in ilk filmi olmasına karşın, sanki bir ustanın elinden çıkmış izlenimi uyandırması "Dönüş" e ayrı bir değer katıyor.

Parçalanmış bir ailenin dramının konu edildiği filmde iki kardeş ve babaları arasında oluşturulmaya çalışılan ilişki, dram diliyle anlatılırken göl manzaraları da yapımı seyredilesi hale getiren bir unsur olarak kayda geçiyor.

 


Tür:   Dram
Yönetmen:  Andrei Zvyagintsev
Senaryo:  Vladimir Moiseyenko , Aleksandr Novototsky
Gör. Yönetmeni: Mikhail Krichman
Müzik:  Andrei Dergachyov
Yapım:  2003, Rusya
Süre:   105 dk.
Oyuncular:  Vladimir Garin (Andrey) , Ivan Dobronravov (Ivan) , Konstantin Lavronenko (Baba) , Natalya Vdovina (Anne) , Galina Petrova  (Büyükanne)


KONU:
Vanya ve Andrey babasız büyümüş iki kardeştir. Bu durum birbirlerine daha fazla düşkün olmalarına sebep olmuştur. Rusya'da, yaşadıkları mahallenin diğer çocuklarıyla pek iyi anlaşamazlar. Bir akşam eve döndüklerinde onları bir sürpriz beklemektedir. Yıllar sonra babaları dönmüş ve onları beraber çıkacakları bir tatile götürmek istemektedir. Sadece fotoğraflardan tanıdıkları babalarına kavuşma fikri, ilk önceleri çok heyecan ve coşku vericidir. Annelerinin de onayını alan iki kardeş babaları ile beraber tatile gider. Fakat içlerindeki baba özlemi tahmin ettikleri gibi dinmez.Babaları tarafından sürekli sorgulanmaları ve alışık olmadıkları baskılar yüzünden araları gitgide açılır.

Künye :

Dönüş / The Return izle -> TNT canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı