Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Kuş Bakışı Dünya
Kuş Bakışı Dünya
Kuş Bakışı Dünya


Tarih: 2012-07-21 TV : NTV Saat: 21:00 Tür:Belgesel


NTV Belgesel Kuşağı
KUŞ BAKIŞI DÜNYA
(EARTHFLIGHT)
Nefesinizi kesecek bir uçuş macerası
 5. Bölüm
Kuşların kanatlarında altı kıtada nefes kesen bir uçuşa katılın ve eşsiz doğa manzaralarına yukarıdan tanık olmaya hazır olun.
Her bölümü kuşlarla farklı bir kıtaya keşfe çıkan BBC yapımı ‘Kuş Bakışı Dünya’ bu kez izleyiciyi Asya ve Avustralya semalarında bir yolculuğa davet ediyor.
Beşinci Bölüm – Asya ve Avustralya
Belgeselin iki kıtayı konu alan bu bölümünde telli turnalar Hindistan yolunda tehlikeli bir Himalaya geçidini aşarken Hint kazları beş mil yukarıda hızlı yoldan gidiyor.
Racasthan’da akbabalar yiyecek bulmak umuduyla, avlanan kaplanları izliyor. Güvercinlerse kutsal kabul edilen, farelere ayrılmış bir tapınağı ziyaret ediyor.
Dünyanın en büyük deve sürülerini görebilmemiz için bize rehberlik de eden güvercinler, Jodhpur Kalesi’nin mazgallı siperlerinde şahinleri atlatmayı öğreniyor.
9 bin turna, kışı en olmadık yerde; bir çöl şehrinin ortasında dikenli tellerle çevrili bir kampta geçiriyor.
Avusturalya’da, gökkuşağı loriler Sidney’e uğrayıp Gold Coast’da devriyeye çıkıyor. Orta Avustralya’daysa binlerce tepeli papağan bir girdap gibi dönüp dururken muhabbet kuşları Uluru’yu (Ayers Kayası) geçip bir araya gelerek şimdiye dek görülmüş en büyük sürüyü oluşturuyor.
Çin’de, kırlangıçlar ve karasağanlar Çin Seddi’ni ve Pekin’in Yasak Kent’ini ziyaret ediyor. Japonya’da ülkenin en çok saygı gören kuşları, Japon turnaları, kadirşinas ahali sayesinde bir balık ziyafeti çekiyor ve aç kızıl tilkilerle, beyaz kuyruklu kartallarla ve Steller kartallarıyla ilginç bir ahenk oluşturuyor. Ve akşam olup sessizlik çökerken Japon turnaları karda büyüleyici bir dansa başlıyor.

Künye :

Kuş Bakışı Dünya izle -> NTV canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı