Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Hayat Nasıl İşler
Hayat Nasıl İşler
Hayat Nasıl İşler


Tarih: 2012-08-11 TV : NTV Saat: 21:00 Tür:Belgesel


NTV Belgesel Kuşağı
HAYAT NASIL İŞLER?
(HOW LIFE WORKS)
Beklenmeyenle ilişki kurmak…
Kenya savanlarından, Avustralya otlaklarına uzanan bir yolculuk
Yakın geçmişe kadar yaşamın gelişme yeteneği bir gizem olarak görünüyordu. Yeni bilimsel keşifler, Dünya üzerindeki yaşamı olası hale getiren beklenmedik bağlantıları, tuhaf davranış stratejilerini ve çetrefilli mekanizmaları açığa çıkardı.
En gelişmiş çekim tekniklerinin kullanıldığı BBC imzalı belgesel serisi ‘Hayat Nasıl İşler?’, hayvanlarla bitkiler arasındaki ilişkiyi gözler önüne seriyor, ormanlar, otlaklar ve denizler gibi en kritik habitatların sırlarını keşfediyor ve neden bu kadar özel olduklarını gösteriyor.
Muazzam, karmaşık ve savunmasız
Belgesel bazı türlerin nasıl habitat oluşturduklarını, yırtıcı hayvanların popülasyon üzerinde nasıl kritik bir kontrol uyguladıklarını ve neden diğer türlerin yokluklarıyla yıkıcı değişimlere yol açacak kadar kilit bir rol üstlendiklerini açıklıyor. Bu hikayeler, yaşamın ne kadar muazzam, karmaşık ve aynı ölçüde savunmasız olabildiğini büyüleyici bir biçimde aktarıyor.
Belki bu ilişkileri anlamak, ortak geleceğimiz için ekosistemi koruyabilmemizi sağlayacak doğru kararları almamızı sağlayabilir.
İkinci Bölüm – Otlak
Bu bölümde en önemli ekosistemlerimizden biri olan otlakların nasıl işlediğine tanıklık etmek için Kenya savanlarına, Avustralya otlaklarına ve Brezilya’nın uçsuz bucaksız tropikal savanı Cerrado’ya yolculuk ediyoruz.
Kenya’da otlakların antiloplar için uygun hale gelmesinde gergedanların oynadığı şaşırtıcı derecede önemli role tanık oluyoruz. Brezilya Cerrado’sunda, yeleli kurtların nasıl olup da bir meyveyle yaptıkları düşük azot diyetiyle idare ettiklerini öğreniyoruz. Avustralya’da bandikut fareleri, kaya valabileri ve keseli sansarlar gibi minik otlak sakinlerinden oluşan tuhaf bir kadroyla karşılaşıyoruz. Son olarak, ekosistemin bir akasyanın etrafında oluşmuş sıra dışı bir parçasının nasıl işlediğini görmek için Doğu Afrika’ya dönüyoruz.

Künye :

Hayat Nasıl İşler izle -> NTV canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı