Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Hayat Nasıl İşler
Hayat Nasıl İşler
Hayat Nasıl İşler


Tarih: 2012-08-18 TV : NTV Saat: 21:00 Tür:Belgesel


NTV Belgesel Kuşağı
HAYAT NASIL İŞLER?
(How Life Works)
Ayı balık yakalayarak bir ormanı nasıl kurtarabiliyor?
Yeni bilimsel keşifler, Dünya üzerindeki yaşamı olası hale getiren beklenmedik bağlantıları, tuhaf davranış stratejilerini ve çetrefilli mekanizmaları açığa çıkardı.
En gelişmiş çekim tekniklerinin kullanıldığı BBC imzalı belgesel serisi ‘Hayat Nasıl İşler?’, hayvanlarla bitkiler arasındaki ilişkiyi gözler önüne seriyor, ormanlar, otlaklar ve denizler gibi en kritik habitatların sırlarını keşfediyor ve neden bu kadar özel olduklarını gösteriyor.
Üçüncü Bölüm – Mevsimlik Orman
Mevsimlik ormanlar özeldir. Ekosistemleri yılda iki kez; ilkbahar ve sonbaharda gerçekleşen sert değişimlerle baş etmek zorundadır. Bu değişimlerle başa çıkmak zorunda olanlar yalnızca içinde yaşayanlar değil, tüm ekosistemin tam olarak aynı anda kendini dönüştürmesi gerekiyor ve bu da ancak tüm hayvanların mükemmel bir uyum içinde çalışmalarıyla mümkün.
Bu bölümün tamamı, bir yıllık bir zaman diliminde Kuzey Amerika’nın uçsuz bucaksız mevsimlik ormanlarında geçiyor. Sonbaharda bir ağaçtan diğerine süzülen uçan sincaplar, bir vaşağın kışın hayatta kalabilmesinin sırrı, tırtılların ormanın üst tabakası üzerindeki can alıcı etkisi ve bir ayının balık avlama maceralarının orman için önemi bu bölümün ilgi çekici başlıkları arasında.

Künye :

Hayat Nasıl İşler izle -> NTV canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı