Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Derin Devlet
Derin Devlet
Derin Devlet


Tarih: 2007-06-28 TV : TRT 1 Saat: 22:00 Tür:Yabancı Dizi


Derin Devlet
 
Yönetmen: Michael Offer ve Daniel Percival
Oyuncular: Jason Isaacs,
Sharon Gless,
Ben Daniels,
Neil Pearson,
Lenni James,
Eva Birthistle
Genevieve O'Reilly 
 
 
 
 
 
Politik ilişkiler yumağı

Beyaz ve siyah... Yaşam ve ölüm... TRT'den politik oyunların kıyısında nefes kesen bir serüven. İzleyicilerini sırlarla dolu bir yolculuğa çıkaran dizi "Derin Devlet" hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı gerçeğinden yola çıkıyor. BBC Amerika ortak yapımı olan dizi Lizzie Mickery ve Daniel Percival tarafından yazıldı. Michael Offer ve Daniel Percival'in birlikte yönettiği dizide Jason Isaacs, Sharon Gless, Ben Daniels, Neil Pearson, Lenni James, Eva Birthistle ve Genevieve O'Reilly rol alıyor.

Washington'daki İngiltere Büyükelçisi Sir Mark Brydan'ın kendini korkunç bir suikastın ortasında bulmasıyla başlayan bir politik ilişkiler yumağını anlatan dizi 6 bölümden oluşuyor.

Büyükelçilik için kötü haber

Washington'daki İngiliz Büyükelçiliği, Virginia Valisi'nin eyaletteki tüm İngiliz Müslümanları bir araya toplayacak olan acımasız politikasından kaçıp, sığınacak yer arayan İngiliz uyruklular tarafından kuşatılır. Büyükelçi Mark Brydon bu durumdan memnundur. Fakat mantıklı düşünen yardımcısı Phil Lonsdale durumun göründüğü gibi olmadığını hatırlatır. Öncelikle politikayı tersine çevirmelidir.

Dışişleri Danışmanı Nicholas Brocklehurst ayrı işler takip etmektedir. Virginia'da küçük bir derede yıkanmış olan teşhis edilememiş cesedin bir İngiliz askeri olduğunu iddia eden deliller vardır. Nicholas, FBI ajanı George Blake'e durumu inceleme konusunda yardıma razıdır.

Mark, bir akşam yemeği partisi için Caroline Hanley'in evini ziyaret sırasında, Caroline, Gordon Adair ve James Sinclair tarafından tuzağa düşürülür. Tyrgyztan'da rejim çürümektedir. Değişimde ısrar etmekte ve Mark'ı yönetimde görmek istemektedirler. Mark, teklifi reddeder. İngiliz Hükümetinin hizmetinde olduğunu ve mevcut rejimi desteklediklerini söyler.

Nicholas, Özel Askeri Müteahhitlere dair elindeki taze bilgilerle Londra'ya gitmek için Washington'u terk eder. Orada, Antony Hanley'in dairesine usta bir şekilde zorla girer ve araştırmaya başlar. Ama kendisi Hanley'in tarafında mıdır yoksa ona karşı mıdır?

Bu arada, Gary Pichard tekrar işinin başındadır. Paralı askerlerden oluşan ekibi ile bir operasyon başlatır. Hava alanı FBI ajanları tarafından basılınca operasyon başarısız olur ve hepsi hapsi boylar. Gece yarısı, bir telefon sesi ile Mark uyanır. Bu bir bakıma iyi bir haberdir - bir darbenin önü alınmıştır. Bununla birlikte, paralı askerlerin İngiliz oldukları ortaya çıktığında bu Büyükelçilik için kötü haberdir.


 
Yayın
28.06.2007  22:00 / TRT1

Künye :

Derin Devlet izle -> TRT 1 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı