Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Türksoy’la İpekyolu
Türksoy’la İpekyolu
Türksoy’la İpekyolu


Tarih: 2007-07-05 TV : KANAL7 Saat: 24:15 Tür:Belgesel


Türksoy'la İpekyolu

Perşembe 00:15

Türksoy'la İpekyolu Özbekistan'daki İslam alimlerinin türbelerini ve yaşam hikayelerini ekrana taşıyacak

Türksoy'la İpekyolu'nda bu hafta Hz. Muhammed'ni amcasının oğlu Kussam Bin Abbas, İmam Buhari, Bahaüddin-i Nakşibendi'nin türbelerinden görüntüler ve hayat hikayeleri ekrana gelecek.
Hz. Muhammed'in amcasının oğlu Kusam Bin Abbas'ın Semerkant'taki kabrini ziyaret eden Seyfullah Türksoy, genç yaşta şehit edilen sahabenin hüzünlü hayat hikayesini anlatacak. Türksoy'la İpekyolu, Kusam Bin Abbas'ın kabrinin ardından, yine Semerkant yakınlarındaki İmam Buhari türbesinden görüntüler sunacak. Hadis ilminin en önemli alimlerinden olan İmam Buhari, binlerce hadisi şerifi ezberlemiş ve sonraki nesillere aktarmıştı. İmam Buhari'nin türbesinden görüntüler programda ekrana gelecek. Türksoy'la İpekyolu'nun ziyaret ettiği bir diğer mekan ise Bahaüddin-i Nakşibendi'nin türbesi. Orta Asya'da ve Anadolu'da Nakşibendi tarikatının kökleşmesini sağlayan Nakşibendi ilim, fen ve sanata önem veren büyük bir İslam alimi olarak tanınıyor. Türksoy'la İpekyolu bu hafta Orta Asya'da İslam âlemine hizmet etmiş şahısların türbelerini ziyaret edip, yaptıkları hizmetleri ekrana taşıyacak.

****

Farklı kültürler, unutulmuş gelenekler her hafta Türksoy'la İpekyolu'nda.
Anadolu'dan Çin'e, Çin'den Hindistan'a; Türksoy'la İpekyolu, izleyenleri, tarihsel ve kültürel bir seyahate çıkartıyor. Kanal 7, İpekyolu'nun bugününü ekrana taşıyor. Gazeteci Seyfullah Türksoy'un hazırladığı ve haber programda, Orta Asya, Kafkaslar, Hindistan, Çin ve İpekyolu üzerindeki yerleşim yerlerinden görüntüler, son haberler, kültürel etkinlikler ekrana gelecek.

Deneyimli gazeteci Seyfullah Türksoy'un hazırladığı haber programda İpek Yolu üzerindeki kültürler tüm boyutlarıyla ele alınıyor.

Türksoy'la İpekyolu'nun web sayfasına www.turksoylaipekyolu.com adresinden ulaşabilirsiniz.  

Künye :

Türksoy’la İpekyolu izle -> KANAL7 canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı