Yayın Akışı

       
Yayın Akışı
Kanal Listesi
Yayın Akışı Duyurular
Köşe Yazıları
Sinemalardan seçmeler
Yayın Akışı Haberler
Reklamlar
Kapıda Biri mi Var?
Kapıda Biri mi Var?
Kapıda Biri mi Var?


Tarih: 2007-07-12 TV : STV Saat: 13:00 Tür:Kadın Programı


Kapıda Biri mi Var?

Haftaiçi Her Gün 13:00 


Yemeği malzemesinden tanırım diyenler ekran başına...

 

Türkiye'nin ilk ve tek seyyar yemek yarışma programı ‘Kapıda Biri mi Var?'da bu kez aileler yarışıyor. Kayra Şenocak ve Ebru Karanfilci, renkli sunumlarıyla, bambaşka bir yarışma heyecanını ekrana taşıyor. 

           

Ev ortamında yarışma

 

‘Kapı Biri mi Var?', şu ana kadar yapılan yarışmaların aksine yarışmacı ailelerin evlerinde çekiliyor. Türk aile yapısını belgeleyen, evde kimin hangi konularda daha ehil olduğunu gösteren ve aile fertlerinin birbirlerine destek olup olamadıklarını sınayan yarışma, aynı zamanda aile içi örnek ilişkileri de ekrana getiriyor.  Eşler arasındaki diyaloglardan yardımlaşmaya ve bütçeyi hesaplı kullanmaya kadar pek çok konuda ailelerin becerilerini yarıştıran program, yarışmacıların zor durumda kaldıklarında neleri başarıp başaramayacaklarını da test ediyor. Programın asıl hedefi ise eşleri yarıştırırken onların birbirlerini daha iyi tanımalarını sağlamak ve kadınlarla erkeklerin günlük hayatta hangi konularda karşı karşıya geldiklerini ortaya çıkarmak.

 

Mutfakta kıyasıya rekabet var

 

Yarışmaya katılmak için tek yapmanız gereken kapınızı çalan yahut zilinize basan sunuculara ‘Kapıda Biri mi Var?' diye cevap vermek. Yarışmacılar, kendilerine sorulan sorularla hem yarışmaya katılmaya hak kazanıyor hem de bildikleri her soru için para kazanıyor. Soru cevap bölümünde verilen doğru cevaplara göre elde ettikleri parayla, yemek yapılacak malzemeleri almak için yola koyulan yarışmacılar, renkli pazar alışverişini tamamlıyor. Daha sonra yemek yapmak için mutfak önlüklerini takan aile fertlerini mutfakta kıyasıya bir rekabet bekliyor. Hayatında hiç mutfağa girmemiş, kimi zaman hamur açan, kimi zaman yaptığı yemeğin adını bilmeyen, kimi zaman elini kesen erkek yarışmacılarla, mutfağımı kimseye kaptırmam diyen bayan yarışmacılar Türkiye'nin ilk seyyar yemek yarışmasında hem eğleniyor hem yarışıyor. Kayra Şenocak ve Ebru Karanfilci'nin keyifli sohbetleri ile yarışma heyecanının yanı sıra her gün bir yemeğin tarifi de seyirciyi bekliyor. Yapımcılığını Gürlü Bilgin'in, yönetmenliğini Metin Yiğit'in üstlendiği ‘Kapıda Biri mi Var?' hafta içi her gün Samanyolu'nda...

Künye :

Kapıda Biri mi Var? izle -> STV canlı yayınReklam : Arşiv : TV Programları : Sinema : Dizi : Forum
Copyright Mai Yazılım © 2005-2014 Tüm Hakları Mai Yazılım'a aittir
Yayın Akışı